Udany Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:44
fot. AL

W niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbyła się druga edycja Strażackiego Dnia Dziecka. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

Piknik Strażacki w Stężycy pozostanie na długo w pamięci jego uczestników. Zgromadził bowiem w stężyckim amfiteatrze wszystkie działające w województwie grupy specjalistyczne, które zaprezentowały sprzęt, jakim dysponują w swojej codziennej pracy. Szczególnie najmłodsi biesiadnicy mieli okazję sprawdzić swoje siły w wielu zadaniach, z którymi na co dzień mierzą się strażacy. I tak mogli gasić pożary, udzielać pierwszej pomocy, wspinać się na ściance wspinaczkowej i drabinie ze sznura, ciąć pojazd przy użyciu nożyc hydraulicznych, przenosić rzeczy za pomocą strażackiego dźwiga, czy wyruszyć w przejażdżkę po Jeziorze Raduńskim strażacką łodzią.

Przed każdym z tych stoisk kolejki chętnych do skorzystania z atrakcji nie zmniejszały się, a wręcz rosły. Chętnych nie brakowało też do oglądania strażackich pokazów, czy uczestniczenia w konkursach. Każdy chętny mógł zdobyć certyfikat małego strażaka.

Nie mniej działo się na scenie, gdzie prezentowały się lokalne i nie tylko zespoły taneczne, czy wokalne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.