Dwóch motocyklistów rannych w wypadkach w weekend

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:53

W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność na drogach.

W piątkowy wieczór do szpitala przetransportowano 16-letniego motocyklistę z wypadku w Chmielnie. Do zdarzenia doszło przed godz. 20 na ul. Gryfa Pomorskiego.

- Kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał w kierunku centrum wsi, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki honda 16-latkowi. Doszło do zderzenia - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wskutek zderzenia 16-latek trafił do szpitala w Gdańsku.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15.30 w Małkowie. Kierujący motocyklem 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do rowu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

- Przypominamy, że motocykliści są niechronionymi (np. blachą, poduszkami powietrznymi, czy pasami bezpieczeństwa) uczestnikami ruchu drogowego. Nawet najmniejszy błąd wobec nich może spowodować poważny wypadek. Najczęstszym błędem w stosunku do kierujących jednośladami jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. W okresie przedwiosennym kierowcy powinni uwzględnić pojawienie się większej liczby tych uczestników ruchu na drodze - przestrzega st. asp. Artur Socha.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.