Co zabrać w podróż samolotem?

środa, 5 czerwca 2019 r., 12:00
fot. nadesłane

Niezależnie od tego, czy lubisz podróże samolotowe, czy też jest to dla Ciebie przeżycie stresujące, możesz zabrać ze sobą na pokład coś, co uczyni podróż milszą i bardziej komfortową.

Nawet krótkie podróże samolotowe potrafią być wyzwaniem. Bóle szyi, nuda, stres, chrapanie sąsiada, czy uciążliwy płacz dziecka. Z takimi problemami często mierzymy się podczas lotu. Są jednak sposoby na to, żeby podróż przebiegła bezboleśnie, a nawet dostarczyła dużo radości. W co możesz się zaopatrzyć i zabrać ze sobą na pokład?

Smartfon

W podróży świetnie sprawdzi się oczywiście smartfon. Możemy nie tylko zapisać na nim bilety lotnicze bez potrzeby drukowania, ale również zastosować go w innych celach. Robić zdjęcia przez okno samolotu, słuchać muzyki, czy oglądać filmy i seriale. Do tej ostatniej czynności szczególnie dobry będzie telefon z dużym wyświetlaczem, jak np. iPhone 8 Plus.

Aplikacje na smartfona

Przed podróżą nie zapomnij zainstalować na telefonie odpowiednie aplikacje. Jeśli chcesz słuchać muzyki - pobierz np. Spotify dający dostęp do nieograniczonej ilości utworów. Jeśli wolisz oglądać filmy i seriale, ściągnij Netflixa. Obie aplikacje umożliwiają pobranie utworów do pamięci telefonu - będą więc działać nawet nie mając połączenia z Internetem.

Czytnik e-booków

Miłośnicy literatury powinni wyposażyć się w czytnik e-booków. Z tym niewielkim urządzeniem zabierzesz w podróż całą swoją biblioteczkę nie zajmując zbyt wiele miejsca w bagażu. To naprawdę wygodne rozwiązanie. Jeśli jesteś zwolennikiem książek tradycyjnych i nie wyobrażasz sobie czytania ich w wersji elektronicznej - zajrzyj tutaj.

Słuchawki bezprzewodowe

Twój wspaniały, Apple iPhone 8 Plus jest już gotowy do lotu. Najnowszy sezon Gry o Tron został pobrany. Włączasz Netflixa nie przejmując się krzykami dziecka z siedzenia obok. I co teraz? W takich sytuacjach warto pamiętać również o słuchawkach. Możesz zaopatrzyć się w klasyczne przewodowe, albo postawić na nieco nowsze rozwiązanie. Słuchawki bezprzewodowe są znacznie wygodniejsze, bo pozbawiono je plączącego się złośliwie przewodu. Takie modele oferują świetną jakość dźwięku, dzięki której usłyszysz szczękanie mieczy zupełnie tak, jakbyś znajdował się w centrum wydarzeń.

Poduszka do samolotu

Zarówno podczas długich jak i krótkich podróży warto zadbać o komfortowe ułożenie ciała. Samolotowe fotele zazwyczaj nie ułatwiają tego zadania, a lot kończy się bólem karku. Żeby tego uniknąć, warto wyposażyć się poduszkę do samolotu. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, że wypełnia pustą przestrzeń pomiędzy fotelem, a karkiem - podpiera go. To sprawia, że podróż jest znacznie bardziej komfortowa, a zasypianie nie stanowi większego problemu.

Opaska na oczy

Pokonanie drogi na wymarzone wakacje często wiąże się z odbyciem nawet kilkunastogodzinnego lotu. W takim wypadku powinniśmy przygotować się na to, że pierwszy dzień, albo dwa mogą nam upłynąć pod znakiem przykrych efektów tzw. jetlaga. Możemy jednak zminimalizować ryzyko męczącego zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. W jaki sposób? Jednym z dobrych pomysłów jest zmuszenie się do snu w odpowiednim momencie. Czasami jednak, znajdując się wysoko nad chmurami, nie jesteśmy w stanie zasnąć przez zbyt dużą ilość światła. Nieoceniona w takich przypadkach będzie klasyczna opaska na oczy. Dzięki niej łatwiej zaśniemy i z dużą dozą prawdopodobieństwa pierwsze dni w nowym miejscu będą łatwiejsze.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.