Niecodzienny gość w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 21:39
fot. nadesłane

W środę Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie gościła niezwykłego człowieka - podróżnika, sportowca z Kanady. George Flock jest w trakcie swojej czteroletniej podróży po świecie na swoim rowerze. Odwiedził 42 kraje i przejechał 125000 kilometrów. Zatrzymał się w Żukowie, gdzie znalazł nocleg u fanatyków rowerowego świata.

Kanadyjczyk podzielił się swoimi doświadczeniami podczas zorganizowanego w szkole przez nauczycielkę języka angielskiego Edytę Kuklińską spotkania z uczniami klas 6a i 6c. Klasa 6a niedawno wróciła z 5-dniowego pobytu na obozie językowym Euroweek z wolontariuszami z różnych krajów, a klasa 6c bierze aktywny udział w akcji szkolnej "Rowerowy Maj".

Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowieściami podróżnika, który zafascynował ich swoimi przeżyciami, wyborem ścieżki życiowej, tolerancją wobec różnych kultur oraz chęcią przekraczania barier. Uczestnicy spotkania mieli wyjątkową okazję rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim i zadawali gościowi wiele pytań.

Na koniec spotkania wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, podczas którego wyeksponowano wyjątkowy pojazd podróżnika. Uczniowie podziękowali gościowi wręczając symboliczny kaszubski poczęstunek.

SP nr 1 chętnie korzysta z różnych ciekawych form nauczania. Od nowego roku szkolnego będzie realizowała unijny program Erasmus plus " Otwieramy się na nowe możliwości".

nadesłane/Edyta Kuklińska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.