Pełen zabawy Dzień Dziecka w Somoninie

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 08:16
fot. nadesłane

W piątek w Somoninie świętowano Dzień Dziecka. Na stadionie "Radbur" przy Zespole Szkół w Somoninie, na pełnym atrakcji festynie bawiło się około tysiąca osób.

Na zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie Dniu Dziecka, wzięły udział dzieci z wszystkich szkół podstawowych - Somonina, Goręczyna, Borcza i Egiertowa, przedszkola w Somoninie oraz rodzice z małymi dziećmi - łącznie około 1000 osób.

Na dzieci czekało wiele darmowych atrakcji - zamki, zjeżdżalnie, skakańce, euro bungee, konie i kucyki. Strażacy z OSP Somonino zabezpieczali teren, na którym odbyła się impreza.

Dla najmłodszych przygotowano: animacje w wykonaniu Kapelusznika, zabawy muzyczne i taneczne oraz malowaniem twarzy. Można było skorzystać z wielu stoisk handlowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

Organizatorzy dziękują Annie i Maciejowi Czapieskim za udostępnienie stadionu i terenu pod parking dla uczestników imprezy.

nadesłane/Angelika Zaborowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.