Julia Gruchała otrzymała stypendium od wójta gminy Somonino

środa, 5 czerwca 2019 r., 10:34
fot. internet

Lekkoatletka z Goręczyna, Julia Gruchała otrzymała od wójta gminy Somonino Mariana Kowalewskiego stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych. Uczennica Szkoły Podstawowej w Goręczynie zdobyła Mistrzostwo Polski dla rocznika 2004 na dystansie 1,5 km.

- Julia Gruchała jest znakomitą sportsmenką, reprezentuje gminę Somonino w różnych miejscach Polski, na różnych zawodach i to ze znakomitymi wynikami. Takie osoby trzeba doceniać, by była to zachęta dla innych młodych ludzi, że warto być sportowcem, zdrowo żyć i takie wyniki osiągać. Życzę jej dalszych osiągnięć sportowych i spełnienia marzeń. - powiedział Marian Kowalewski.

Julia Gruchała została nagrodzona m.in. za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Biegach przełajowych ZSZ Szkół Podstawowych na dystansie 1500 m. dziewcząt. Zdobyła również złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Garczynie na dystansie 2,5km.

Do tej pory w roku 2019 przyznano jedno stypendium, w roku 2018 zostało przyznane również jedno stypendium.

PM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.