Bartosz Ruszkowski na podium Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP w Warszawie

środa, 5 czerwca 2019 r., 12:05
fot. nadesłane

W Warszawie odbył się finał XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP pod hasłem "Bezpiecznie od startu" dla uczniów zakładów rzemieślniczych. Bartosz Ruszkowski uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sierakowicach zajął trzecie miejsce.

W finale konkursu wzięli udział uczniowie zakładów rzemieślniczych z 21 izb z całej Polski. Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku reprezentowali dwaj zwycięzcy etapu regionalnego, który odbył się 10 kwietnia w Gdańsku. Jednym z reprezentantów był Bartosz Ruszkowski - uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sierakowicach, który wykazał się dużą wiedzą i zajął zaszczytne trzecie miejsce. Opiekunem Bartka była Elżbieta Szczypior - Ros.

Głównym celem przyświecającym konkursowi jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle.

Organizatorami konkursu był Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

nadesłane / Elżbieta Szczypior-Ros

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.