Młodzi ekonomiści z Sierakowic najlepsi w powiecie

czwartek, 6 czerwca 2019 r., 08:00
fot. nadesłane

W czwartek w ZSZiO w Kartuzach odbył się finał X Powiatowego Konkursu ABC Młodego Ekonomisty. W Do finałowego testu przystąpiło stu uczniów z dziewiętnastu szkół powiatu kartuskiego. Najlepszymi ekonomistami w powiecie zostali Tymoteusz Krzebietke, Hanna Neubauer i Julia Raba.

W czwartkowym teście uczestniczyli uczniowie z Kamienicy Szlacheckiej, Gimnazjum 2 z Kartuz, z Klukowej Huty, Szopy, Miechucina, Przodkowa, Kiełpina, Sulęczyna, Banina, Sierakowic, Mojusza, Mściszewic, Żukowa, Kamienicy Królewskiej, Gowidlina, Goręczyna, Staniszewa, Egiertowa oraz SP nr 2 z Kartuz. Przystąpili do testu składającego się z pięćdziesięciu pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce Tymoteusz Krzebietke z Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach
2 miejsce Hanna Neubauer z Małej Szkoły w Szopie
3 miejsce Julia Raba z ZKiW Klukowa Huta

W klasyfikacji zespołowej:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach
2 miejsce - Mała Szkoła w Szopie
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie.

ABC Młodego Ekonomisty to projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Do projektu włączyli się również lokalni przedsiębiorcy.

nadesłane/ZSZiO Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.