Jakub Struczyński brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach

czwartek, 6 czerwca 2019 r., 08:25
fot. nadesłane

W sobotę w AZS AWF w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w zapasach seniorów w kategorii Multi styl. Jakub Struczyński reprezentant GKS Cartusii Kartuzy zdobył brązowy medal.

Już od wielu lat studenci toczą boje o tytuł Akademickich Mistrzostw Polski. W tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski, GKS Cartusię Kartuzy reprezentował student inżynierii materiałowej Politechniki Gdańskiej - Jakub Struczyński.

- Mistrzostwa zbiegają się z obroną pracy magisterskiej, co jednak pozwoliło na zdobycie brązowego medalu. Piękne połączenie pasji sportowej z nauką i przygotowaniem do dobrego startu w życie. Działacze i trenerzy serdecznie dziękują za wzbogacenie medalowej kolekcji klubu. Życzymy pozytywnej obrony pracy magisterskiej, jako kolejnego etapu w doskonaleniu swojej wiedzy - skomentował klub GKS Cartusii.

Zawody rozgrywane są na obiektach AZS AWF w Warszawie. Uczelnia im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34 wśród wielu dyscyplin w swoim AZS-ie ma także zapasy, które mają bardzo długą tradycję. Trenerskie legendy AZS-u AWF-u Józef Grotkowski i Witold Nowakowski doczekali się godnych następców takich jak Seweryn Szreder, Andrzej Jaworski i Artura Kruszewski.

Warto dodać, że obecny trener AZS AWF w Warszawie - Seweryn Szreder swoje pierwsze zapaśnicze kroki, medale i tytuły zdobywał w kartuskiej sekcji GKS Cartusia Kartuzy.

nadesłane/ GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.