Wielofunkcyjny pojazd w Somoninie

czwartek, 6 czerwca 2019 r., 15:08
fot. internet

Gmina Somonino zyskała wielofunkcyjny pojazd do czyszczenia kanalizacji. Jego wartość to prawie 886 tysięcy złotych. Został dostarczony w ramach projektu "Rozbudowa i modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Somonino".

Nowy pojazd przeznaczony jest głównie do wybierania osadów ze studzienek kanalizacyjnych, ale to nie jedyna jego funkcja. Może również być używany do usuwania nieczystości i osadów z głębokich kanałów i dołów. Dodatkowo pozbędzie się też wody z zalanych piwnic i przeznaczony zostanie do porządkowania miejsc po awariach wodociągowych.

Projekt "Rozbudowa i modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Somonino" ruszył w 2018 roku. W jego ramach prowadzone są m.in. takie działania jak budowa stacji uzdatniania wody w Rybakach, budowa kanalizacji w Goręczynie, Rybakach i Rątach oraz budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Egiertowie.

Całkowita wartość projektu wynosi 8 925 542,89 zł, z czego dofinansowanie wynosi 4 660 256,07 zł. Realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. Jego zakończenie planowane jest w IV kwartale 2020 roku.

PM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.