Mirachowo najpiękniejszą wsią gminy Kartuzy

piątek, 7 czerwca 2019 r., 12:58
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Tegorocznym zwycięzcą pierwszego etapu konkursu "Piękna Wieś" w gminie Kartuzy zostało Mirachowo, natomiast najbardziej zadbaną zagrodą pochwalić się mogą Lucyna i Rafał Dąbrowscy z Brodnicy Górnej. Nagrody w gminnym etapie konkursu wręczono podczas spotkania z burmistrzem w czwartek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

Konkurs "Piękna Wieś Pomorska" organizowany jest na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Jego ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, a także jakości życia tam oraz podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej. Ma również promować aktywny udział społeczności obszarów wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki, a także przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Laureaci etapu gminnego będą reprezentować Kartuzy na szczeblu powiatowym.

Kategoria "Zagroda":

I miejsce - Lucyna i Rafał Dąbrowscy, Brodnica Górna
II miejsce - Beata i Roman Bobkowscy, Bącz
III miejsce - Lidia i Eugeniusz Kwidzińscy, Kolonia

Kategoria "Wieś:

I miejsce - sołectwo Mirachowo
II miejsce - sołectwo Brodnica Górna
III miejsce - sołectwo Staniszewo

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.