Weeeknd pod znakiem pikników, festynów, zawodów strażackich i kajakarskich

piątek, 7 czerwca 2019 r., 14:24

Pikniki i festyny rodzinne, zawody strażackie, zawody Hydrokatywnych i wielki przejazd rowerowy - to tylko niektóre z wydarzeń, które zaplanowano na nadchodzący weekend. Niemal w każdej gminie będzie się coś działo. Sprawdź wszystkie propozycje.

Sobota

Biała sobota w Żukowie
SPZOZ w Żukowie zaprasza mieszkańców na "Białą Sobotę do Przychodni w Żukowie przy ulicy Pożarnej. Z darmowych porad i badań medycznych będzie można skorzystać w sobotę godzinach od 9 do 12.30. Chętni będą mogli m.in. wykonać badania ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy w surowicy, składu organizmu i określenie BMI, badanie układu oddechowego- spirometria. Dowiedzą się też jak samodzielnie badać piersi, jakie ćwiczenia wykonywać w dolegliwościach kręgosłupa i uzyskać porady fizjoterapeuty.

Festyn rodzinny w Goręczynie
Szkoła Podstawowa w Goręczynie zaprasza serdecznie na festyn rodzinny, który odbędzie się w sobotę o godz. 10 na boisku przy szkole. W programie dmuchane zjeżdżalnie, Eurojump, poczęstunek, konkursy, konkurencje sportowe.

Piknik rodzinny "Pomocna dłoń" w Baninie
Biegi, gry, zabawy, spektakle dla dzieci, dmuchańce i wiele innych atrakcji odbędzie się w sobotę na boisku sportowym w Baninie. W trakcie festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Pauliny, która potrzebuje protezy ręki. W programie w godz. 11.30 - 15.00 - biegi dla Pauliny, gry i zabawy organizowane przez lokalne kluby sportowe, spektakl dla dzieci, strefa rodzinnych warsztatów, występy artystyczne, prezentacje lokalnych firm, dmuchane atrakcje, występy zespołu Muzykultura, licytacje fantów oraz loteria.

Festyn w kartuskiej Jedynce
Moc atrakcji dla całych rodzin przygotowała na sobotę w godz. 12 -16 Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach. Na sobotni Festyn Rodzinny przygotowano m.in. występy artystyczne, Zumbę, pokaz ratownictwa medycznego, stoiska grillowe.

Festyn w Glinczu
Na pełen atrakcji festyn rodzinny zaprasza w sobotę o godz.14 sołectwo Glincz. W programie zabawa z didżejem Jäger, uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, licytacje, koncert zespołu bluesowo - rockowego Reymond oraz muzyka taneczna w wykonaniu Mirosława Sobisza.

Zawody strażackie gminy Żukowo
W sobotę o godz. 16 na boisku w Skrzeszewie odbędą się zawody strażackie jednostek OSP z gminy Żukowo. Druhowie sprawdzą się w musztrze, ćwiczeniu alarmowo-bojowym i w sztafecie.

Wyczechowo z wiatrem
Gminny Ośrodek Kultury wraz z Fundacją Polska Farma Ekologiczna "Ecofarm" w Wyczechowie, zaprasza w sobotę o godz. 17 na pełen zabawy festyn rodzinny, integrujący osoby dorosłe i dzieci. Strategiczny sponsor, Nowa Energia, nie szczędzi całej masy upominków. Dla milusińskich przygotował wiele atrakcji. Całość odbywa się w parku przy Ekofarmie w Wyczechowie. Na zakończenie organizatorzy zapraszają do ogrzania się i pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Koncert scholi Stokrotki
Parafia św. Marcina z Tours w Sierakowicach zaprasza na wyjątkową Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 8 czerwca o godzinie 19, uroczystość uświetni koncert scholii parafialnej "Stokrotki".

Hydroaktywni w Sulęczynie
W sobotę rozpoczną się jubileuszowe zawody kajakowe Hydroaktywni. Z okazji 10-lecia zawodów nie zabraknie atrakcji nie tylko dla amatorów kajakarstwa. W programie oprócz sportowej rywalizacji na uczestników czekają ciekawe prelekcje, zabawy dla dzieci oraz koncert zespołu "Mietek Blues Band". Zmagania odbędą się na jeziorze Mausz w kilku kategoriach. Jako pierwsi o godz. 9 wystartuje dystans 50 km. Od godz. 11, co kwadrans stratować będą kolejno uczestnicy kategorii Cruiser, ProTour i kategorii Rodzinnej na Orientację. O godz. 12 wystartują zawodnicy z niepełnosprawnościami. W przystani Kajlandia od godz. 12 będą czekać liczne atrakcje - Krzysztof Głombowicz, dziennikarz i konferansjer sportowy poprowadzi rozmowy z Hydroaktywnymi, będzie można obejrzeć też wystawę "Paraolimpijskie historie mistrzów", a w Wiosce Słowiańskiej czekać będą zabawy i animacje dla dzieci. Od godz. 16 do 19 będą trwały zabawy dla dzieci, w tym tor przeszkód - "Mały Runmageddon". Na godz. 17 zaplanowano ognisko z kiełbaski i bigosem. O godz. 17 wysłuchać będzie można prelekcji Lecha Flaczyńskiego - alpinisty i podróżnika, który w swoich wyprawach łączy z powodzeniem dwa żywioły - góry i wodę spływając między innymi samotnie potężnym Jukonem na Alasce. Godzinę później odbędzie się podsumowanie i rozdanie nagród X edycji Hydroaktywni. Około godz. 20.30 rozpocznie się koncert zespołu "Mietek Blues Band", a potem potańcówka z DJ'em.

IV Kaszubski Piknik Sportowy - Festiwal Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych w Mauszu
Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Sportowe "Szansa - Start Gdańsk" w dniach 6 - 8 czerwca zaprasza na IV Kaszubski Piknik Sportowy - Festiwal Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych. W pikniku udział wezmą znani polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy. Wstęp bezpłatny.

Niedziela

Wielki przejazd rowerowy
W niedzielę, 9 czerwca - wyrusza XXIII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej. Jak co roku, jego uczestnicy będą wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru - jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu. Udział we wszystkich wydarzeniach XXIII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny. W tegorocznej, 23 edycji WPR pojadą cztery peletony: Starogardzki, Tczewski, Gdański i Kartuski. Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska poprowadzi Grupa Rowerowe Kaszuby.

Festyn w Miechucinie
W niedzielę o godz. 15 nad jeziorem Wielkim już po raz dziewiąty odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie między innymi zawody wędkarskie, kabaret Kunda,"Polonez dla Hospicjum" z Piotrem Szycą. Od godziny 19 potańcówka z zespołem Almados. Przed imprezą o godz. 9 odbędą się zawody wędkarskie. Od 15 na uczestników czekać będą takie atrakcje jak: gry i konkursy dla całych rodzin, przejazd łódką strażacką, małpi gaj dla najmłodszych i animacje, kawa i ciasta własnej roboty strażacka grochówka, tort dla uczestników, występ zespołu Classic Brass z Wejherowa i kabaretu Kunda. O godz. 18.30 zostanie odtańczony "Polonez dla Hospicjum". Całość poprowadzi Piotr Szyca.

Zawody strażackie jednostek OSP gminy Kartuzy
W niedzielę o godz. 14 na boisku w Kiełpinie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z jednostek z gminy Kartuzy. Druhowie zmierzą się m.in. ze sztafetą pożarniczą, ćwiczeniem alarmowo-bojowym i musztrą.

Festyn w Klukowej Hucie
W niedzielę o godz. 14 w Zespole Szkół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, odbędzie się pełen atrakcji festyn rodzinny. W programie między innymi: kącik przedszkolaka, konkursy dla dzieci i ich rodziców, występy artystyczne, wystawa prac dzieci, finał konkursu "Ja tez mam talent", rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kaszubskie Instrumenty Ludowe" ok 14.30, "Janosik" finał ok godz. 17.30, pokazy straży pożarnej, mała gastronomia i dmuchane zjeżdżalnie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.