Społeczność kartuskiej Jedynki po raz kolejny bawiła się na festynie

sobota, 8 czerwca 2019 r., 20:32
fot. Bartosz Kitowski

W sobotnie popołudnie uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny spotkali się na dorocznym festynie rodzinnym. Niestety tym razem wspólną zabawę popsuła kapryśna aura. Przez rzęsistą ulewę w połowie imprezy piknik trzeba było przenieść w mury szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach corocznie, od wielu lat na początku czerwca zaprasza uczniów, rodziców i mieszkańców Kartuz i okolic do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji m.in. smakołyki przygotowane przez uczniów, pracowników, rodziców i nauczycieli, piękne występy artystyczne uczniów, dmuchańce i liczne konkursy. Festyn tradycyjnie rozpoczął się występem najmłodszych członków społeczności szkolnej - grup zerówkowych. Najmłodsi artyści występem dla mam i tatusiów podbili serca publiczności. Po nich na scenie pojawiły się Krosnięta. Dzieci mogły też zobaczyć z bliska wozy policyjne i strażackie oraz poznać bliżej pracę strażników leśnych. Zadbano też o ciekawe konkurencje sportowe. Z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej odbył się konkurs. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Na festyn zaprosili Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki w Kartuzach.

- Dzięki wsparciu rodziców, burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, posła Stanisława Lamczyka oraz licznych firm i instytucji mogliśmy naszym dzieciom zapewnić moc atrakcji. Dziękuję szczególnie strażakom, policjantom, leśnikom, szkołom tańca oraz pracownikom szkoły za stworzenie cudownej atmosfery z mnóstwem pozytywnych doświadczeń. Choć pogoda zmusiła nas w pewnym momencie do przejścia na salę gimnastyczną, to i nie przeszkodziło to w dobrej zabawie - podkreśla Dariusz Zelewski, dyrektor SP nr 1 podsumowując imprezę na profilu szkoły na Facebooku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.