Za nami jubileuszowa edycja Hydroaktywnych

sobota, 8 czerwca 2019 r., 22:26
fot. MD-Z

Rekordowa liczba uczestników, różne dystanse dla amatorów, bardziej zaawansowanych zawodników oraz całych rodzin i fantastyczna atmosfera - tak najkrócej podsumować można jubileuszową edycję największej w regionie imprezy - Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Hydroaktywni 2019. Dziesiąte, jak zwykle, świetnie przygotowane i zabezpieczone zawody niestety popsuła kapryśna pogoda. Choć uczestnicy startowali w pięknym słońcu, to już na trasie napotkali gwałtowną ulewę. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano.

Jubileuszowa edycja Hydroaktywnych z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Nie tylko ze względu na huczną oprawę, ale też wyjątkowo kapryśną aurę, która zmusiła organizatorów do przerwania zawodów.

Tegoroczna edycja odbyła się w nowym miejscu - w całości na wodach jeziora Mausz. Zawodnicy mieli do wyboru aż pięć dystansów - dla mniej i bardziej zaawansowanych, dla rodzin oraz osób niepełnosprawnych. W jubileuszowej odsłonie zawodów ścigało się około 100 osób. Niestety zmagania, przebiegające w fantastycznej atmosferze przerwała gwałtowna burza. Choć nawałnica wyglądała groźnie - nikomu nic się nie stało. Organizatorzy - ekipa z Kajaki Słupia oraz Fundacji Aby Chciało się Chcieć świetnie zabezpieczyli trasę, zadbali o opiekę medyczną i strażaków.

Po emocjach związanych z zawodami w Kajlandii odbyła się impreza z koncertem grupy Mietek Blues Band, tortem i wieloma atrakcjami. Były wspomnienia, podziękowania, gratulacje i życzenia. Wśród uczestników rozlosowano też niespodziankę - kajak, który zdobył Maciej Modzelewski.

Hydroaktywni 2019 - wyniki:

Kategoria Canoa Cup:

Osady podwójne:

1. miejsce - Adrian Sienakowski, Sebastian Górajczyk
2. miejsce - Marek Bartnicki, Dariusz Majchrzak

Osady pojedyncze:

1. miejsce - Edmund Garczewski
2. miejsce - Piotr Rosada
3. miejsce - Jacek Mikita

Kategoria Osoby niepełnosprawne:

1. miejsce - Jarosław Kailing, Karolina Kailing
2. miejsce - Piotr Plesiewicz, Piotr Pietrzak
3. miejsce - Katarzyna Rogowiec i Daniel Dereń

Kategoria Rodzinna:

1. miejsce - Marcin Michta, Marcelina Michta
2. miejsce - Justyna Soboczyńska, Adam Soboczyński
3. miejsce - Łukasz Lubocki, Kacper Lubocki

Kategorie Cruiser oraz Protour niestety nie zostały sklasyfikowane ze względu na nieukończenie wyścigu z powodu burzy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.