Ochotnicy z Sulmina znów najlepsi w gminnych zawodach pożarniczych

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 01:11
fot. PM

23 zespoły w różnych grupach wiekowych zmierzyły się w zawodach pożarniczych w Skrzeszewie. Wśród czynnych druhów najlepsi okazali się tak jak w roku ubiegłym - ochotnicy z Sulmina. Drużyna zajęła również I miejsce w ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

Musztra, sztafeta i ćwiczenia alarmowo-bojowe. Za nami gminne zawody Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Żukowo. Na boisku przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie w sobotnie popołudnie zmagało się ponad 200 młodych i starszych strażaków.

- Takie zawody mobilizują jednostki nie tylko do szkolenia, ale też dbają o swoje zaplecze. Dziś widzimy taką mobilizację. - powiedział Edmund Kwidziński Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach. I dodał: "jest to przygotowanie jednostek do działań ratowniczych: sprawdzenie sprawności sprzętu, umiejętności obsługi i poznanie nawyków regulaminowych."

Starszy Aspirant Andrzej Brylowski, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach zaznaczył, że zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani.
- Każdy z nich chce jak najlepiej ukończyć te zawody. Wiadomo, że inaczej bywa na treningu i inaczej na zawodach. Niektóre drużyny, które uzyskują dobre czasy na treningach, w zawodach czasami nie zawsze tak wychodzi bo np. przychodzi dodatkowy stres.

Najlepsi okazali się tak jak w roku ubiegłym - zawodnicy z Sulmina.
- Jesteśmy najlepsi! To są lata doświadczenia, lata praktyki, wkładamy w to co robimy całe serce. Bardzo dużo też ćwiczymy, spotykamy się, zarażamy w młodzieży tą wolę walki, ale taką zdrową. Mimo wszystko, że chcemy wygrać to nie ma takiej presji i ciśnienia. Po prostu lubimy to i tym żyjemy. - powiedziała Paulina Wenta opiekun młodzieżowej drużyny pożarniczej w Sulminie.

Gospodarze spotkania, zawodnicy ze Skrzeszewa wzięli udział we wszystkich konkurencjach.
- Nasi zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do działań. Nie tylko takich jak dziś na zawodach, ale też są przeszkoleni w zakresie podstawowym i ratownictwa. Dziś rywalizujemy z Sulminem i widać zaciętą walkę o pierwsze miejsce. Najważniejsza jest jednak dla nas dobra zabawa - zaznaczył Tadeusz Serkowski Prezes OSP Skrzeszewo.

Podczas zawodów doszło do jednego poważnego wypadku. Dziewczyna z grupy wiekowej 12-15 lat przewróciła się podczas biegu. Pierwszej pomocy na miejscu udzielili jej strażacy. Potem karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala.

Wyniki Zawodów w Sporcie Pożarniczym OSP gminy Żukowo:

Członkowie czynni:

1. miejsce - OSP Sulmin
2. miejsce - OSP Banino
3. miejsce - OSP Skrzeszewo
4. miejsce - OSP Miszewo
5. miejsce - OSP Chwaszczyno
6. miejsce - OSP Niestępowo

Drużyny żeńskie powyżej 18 lat:

1. miejsce - OSP Skrzeszewo

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - męskie (12-15 lat):

1. miejsce - OSP Żukowo
2. miejsce - OSP Leźno
3. miejsce - OSP Miszewo
4. miejsce - OSP Skrzeszewo

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - męskie (15-18 lat):

1. miejsce - OSP Sulmin
2. miejsce - OSP Skrzeszewo
3. miejsce - OSP Niestępowo
4. miejsce - OSP Chwaszczyno
5. miejsce - OSP Miszewo


Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - żeńskie (12-15 lat):

1. miejsce - OSP Niestępowo
2. miejsce - OSP Skrzeszewo
3. miejsce - OSP Żukowo


Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - żeńskie (15 - 18 lat):

1. miejsce - OSP Sulmin
2. miejsce - OSP Skrzeszewo
3. miejsce - OSP Banino
4. miejsce - OSP Żukowo

MDP męska 15-18 lat - ćwiczenie alarmowo-bojowe:

1. miejsce - OSP Sulmin
2. miejsce - OSP Miszewo
3. miejsce - OSP Skrzeszewo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.