Wielki Przejazd Rowerowy - miłośnicy jednośladów wyruszyli z Kartuz do Sopotu

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 10:26
fot. AL

Trwa 23. wielkie święto rowerów w Sopocie. Po raz czwarty jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiedzie wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Szacuje się, że łącznie granice powiatu kartuskiego opuści około 300 rowerzystów.

Powiat kartuski z inicjatywy Stowarzyszenia Rowerowe Kaszuby już po raz czwarty znalazł się na trasie Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Na miejsce wspólnego świętowania rowerzystów z całego Pomorza prowadzą aż cztery peletony - zachodni wyruszył z Kartuz niedzielnym porankiem.

Ze stolicy Kaszub na Sopockie Błonia wyjechało około stu rowerzystów. Trasa wiedzie przez Żukowo i Banino, gdzie do kartuskiej grupy dołączą kolejni rowerzyści. Szacuje się, że łącznie granice naszego powiatu przekroczy około 300 sympatyków jednośladów!

finał XXIII Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego tradycyjnie będzie miał miejsce w Sopocie, gdzie na rowerzystów będzie czekał pełen atrakcji piknik. Po wspólnym świętowaniu, rowerzyści w niedzielne późne popołudnie powrócą do Kartuz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.