Glincz. Festyn Rodzinny z uroczystym otwarciem boiska wielofunkcyjnego

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 14:03
fot. Longina Templin

Od lat uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy czekali na boisko z prawdziwego zdarzenia. Marzenie się spełniło. W sobotnie popołudnie podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi nowy sportowy obiekt poświęcił ksiądz Krzysztof Sagan, proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie. Był powód i okazja do wspólnego świętowania, które trwało prawie pięć godzin. Atrakcji było co niemiara.

Przygotowano liczne trakcje dla dzieci i dorosłych, w tym turnieje rodzinne, gry i konkurencje z nagrodami dla dzieci, które przygotowali nauczycieli miejscowej szkoły. Odbył się też pokaz talentów, występ akrobatycznej grupy As Dance. Nie zabrakło również dużej dawki muzyki.

Ponadto zaprezentowała się grupa rekonstrukcyjna Nordlag, a kucharz z Kaszub Tomasz Fierke oferował przygotowane przez siebie dania, m. in. zupę rybną na młodej kapuście i śledź w botwince. Na milusińskich czekały lody, a dla wszystkich uczestników festynu przygotowano wielki tort w kształcie boiska.

Można było skorzystać z kącików porad, a pielęgniarka Bożena Ślaska badała ciśnienie tętnicze i służyła poradami dietetycznymi. Chętnych nie brakowało.

- Od kilki lat nasza Rada Rodziców zbierała fundusze na modernizację boiska wielofunkcyjnego. Niestety gromadzenie środków posuwało się do przodku małymi krokami. Wykorzystaliśmy okazję i za zgodą burmistrza wzięliśmy udział w konkursie "Aktywne sołectwo pomorskie", które organizował Urząd Marszałkowski. Dzięki temu otrzymaliśmy 10 tys. złotych na jego budowę. Wspomogli nas również lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne, którzy chętnie wsparli tę inicjatywę. Nie zawiódł nas również pan burmistrz, który docenił nasze starania - powiedziała nam Izabela Pilch - Schelenberger, p.o. dyrektora szkoły w Glinczu.

Podziękowania i upominki za nowe boisko otrzymał burmistrz Wojciech Kankowski wraz ze wszystkimi osobami, które wspomagały tę inicjatywę.

Tuż po oficjalnym otwarciu boiska po raz pierwszy odbył się mecz siatkówki o puchar sołtysa.

Przeprowadzono też licytację dwóch obrazów i piórnika z całym wyposażeniem na rzecz lokalnej Fundacji Kucykowo. Z tej akcji udało się zebrać 1310 złotych.

Dla nowej sołtys Glincza Izabeli Małychy był to premierowy festyn. Ilość i różnorodność atrakcji przygotowanych dla uczestników imprezy wymagało sporo wysiłku, energii i kreatywności. Co było najtrudniejsze?

- Przygotowanie boiska rozpoczęliśmy w lutym tego roku, a intensywne prace nad zorganizowaniem festynu trwały miesiąc. Najtrudniejsze dla mnie było połączenie moich obowiązków zawodowych z prywatnymi, bo na przygotowanie festynu musiałam poświecić mnóstwo czasu. Na szczęście mogłam liczyć na wsparcie swojej rodziny, pani dyrektor szkoły, radnego Adama Stromskiego i wielu przedsiębiorców. Cieszy mnie to, że znalazłam wokół siebie mnóstwo osób aktywnych, chętnych do pomocy. Dzięki temu udało się nam wszystko zrealizować - powiedziała sołtys Izabela Małycha.

Konferansjerem był Dawid Miotk. Organizacją festynu zajmowali się: sołectwo Glincz, Szkoła Podstawowa im. Remusa, Rada Rodziców w Glinczu oraz Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego Radunia.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.