Druhowie z Mirachowa i Staniszewa najlepsi w zmaganiach jednostek gminny Kartuzy

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 22:38

W niedzielne popołudnie druhowie z dziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kartuzy rywalizowali zawodach sportowo-pożarniczych w Kiełpinie. W konkurencjach regulaminowych w tym roku zwyciężyli druhowie z Mirachowa. W nieregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym po raz kolejny zwyciężyło OSP Staniszewo.

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek gminy Kartuzy od lat odbywały się w Mirachowie, w tym roku jednak gospodarzem zawodów było OSP Dzierżążno, a zmagania zorganizowano w Kiełpinie. Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyn, w tym dziesięć reprezentacji członków czynnych i 16 zespołów młodzieżowych. Emocji nie brakowało, tak jak dopingu licznie zebranych kibiców.

Ochotnicy zmierzyli się w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. W klasyfikacji generalnej, w tym roku wygrali druhowie z Mirachowa, tym samym odebrali puchar zwycięstwa Koloni, która zwyciężyła w ubiegłym roku i dwa lata wcześniej. Zespół z Koloni tym razem uplasował się na miejscu piątym. Drugie miejsce zdobyło OSP Brodnica Górna, a trzecie ochotnicy ze Staniszewa. Niestety szczęście nie dopisało druhom z Dzierżążna, którym w ćwiczeniu alarmowo-bojowym nie włączyła się motopompa.

Kolejny rok z rzędu Staniszewo zwyciężyło w ćwiczeniu alarmowo-bojowym. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Brodnica Górna.

Emocji nie brakowało także podczas rozgrywek młodzieżowych drużyn pożarniczych. W rywalizacji drużyn męskich w kategorii wiekowej 12-15 oraz 15 -18 lat triumfowała MDP Prokowo. Ta sama jednostka zwyciężyła też wśród drużyn żeńskich w kategorii 12 - 15, natomiast w kategorii 15-18 zwyciężyły ich druhny z Brodnicy Górnej.

Zawody prowadził st. bryg. Edmund Kwidziński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku. Sędzią głównym był Jarosław Wica.

- Dziękuję Kazimierzowi Kalkowskiemu i jego załodze z Dzierżążna za przygotowanie zawodów w Kiełpinie. Dzięki ich staraniom mogliśmy je odbyć w innym miejscu niż siedziba OSP. Dziękuję przewodniczącemu komisji sędziowskiej oraz wszystkim druhom, którzy zostali wytypowani z poszczególnych jednostek. Obyło się bez poważnych zgrzytów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, że zawody przeprowadzono szybko i sprawnie - podkreślał Edmund Kwidziński.

Dyplomy i puchary wręczali zwycięzcom burmistrz Mieczysław Gołuński wraz z zastępcą Sylwią Biankowską.

- Dziękujemy wam za udział i gratulujemy zwycięstw. Bardzo dziękuję dyrektorowi wykonawczemu zarządu OSP Edmundowi Kwidzińskiemu za prowadzenie - mówił burmistrz.

Wyniki Gminnych Zawodów Sportowo - Pożarniczych:

Członkowie czynni:
1. miejsce - OSP Mirachowo
2. miejsce - OSP Brodnica Górna
3. miejsce - OSP Staniszewo
4. miejsce - OSP Stara Huta
5. miejsce - OSP Kolonia
6. miejsce - OSP Sianowska Huta
7. miejsce - OSP Pomieczyńska Huta
8. miejsce - OSP Łapalice
9. miejsce - OSP Prokowo

Członkowie czynni - ćwiczenie alarmowo - bojowe:
1. miejsce - OSP Staniszewo
2. miejsce - OSP Brodnica Górna

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - męskie (12-15 lat):
1. miejsce - OSP Prokowo
2. miejsce - OSP Staniszewo
3. miejsce - OSP Mirachowo II
4. miejsce - OSP Kolonia
5. miejsce - OSP Mirachowo I

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - męskie (15-18 lat):
1. miejsce - OSP Prokowo
2. miejsce - OSP Brodnica Górna
3. miejsce - OSP Staniszewo
4. miejsce - OSP Kolonia
5. miejsce - OSP Pomieczyńska Huta

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - żeńskie (12-15 lat):
1. miejsce - OSP Prokowo
2. miejsce - OSP Brodnica Górna
3. miejsce - OSP Kolonia
4. miejsce - OSP Mirachowo

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - żeńskie (15-18 lat):
1. miejsce - OSP Brodnica Górna
2. miejsce - OSP Kolonia

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - ćwiczenie alarmowo - bojowe:
1. miejsce - OSP Staniszewo
2. miejsce - OSP Kolonia
3. miejsce - Pomieczyńska Huta
4. miejsce - OSP Prokowo

Sztafeta pożarnicza - indywidualnie:
1. miejsce - Gracjan Szutenberg z OSP Staniszewo - 75 s.
2. miejsce - Bartłomiej Drawc z OSP Prokowo - 77 s.
3. miejsce - Krzysztof Stencel z OSP Brodnica Górna - 79 s.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.