Żukowo. Budynek Urzędu Gminy przejdzie kompleksową modernizację

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 20:48
fot. nadesłane

Jeszcze w czerwcu rozpoczną się prace modernizacyjne budynku Urzędu Gminy w Żukowie. Została już podpisana umowa między burmistrzem Wojciechem Kankowskim a wykonawcą zadania, firmą Usługi Remontowo - Budowlane Wojciech Cyrzan z miejscowości Udorpie.

Znacznej zmianie ulegnie między innymi parter. Najważniejszym elementem zadania będzie powstanie nowoczesnego punktu obsługi mieszkańców, w tym stanowisk ewidencji ludności czy dowodów osobistych. Metamorfozę przejdzie również hol i wejście do budynku.

- Modernizacja urzędu jest konieczna. Pomieszczania po OSP stoją teraz puste, więc tę przestrzeń chcemy jak najszybciej zagospodarować - mówi burmistrz Gminy Żukowo. - Zależy nam przede wszystkim na tym, by mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy jeszcze szybciej i wygodniej i właśnie z tą myślą rozpoczynamy to zadanie.

W budynku nie zabranie również udogodnień dla niepełnosprawnych, w tym windy. Dużą zmianę przedzie także sala konferencyjna - miejsce nie tylko sesji Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Gminy, ale też spotkań i szkoleń. Nie zabraknie też pomieszczeń dla potrzeb organizacji pozarządowych.

Na czas remontu niektóre zespoły zostaną przeniesione do budynku OSP w Żukowie przy ul. Kościerskiej 2A. Wkrótce poinformujemy o zmianach.

Planowany termin zakończenia prac to listopad tego roku. Koszt inwestycji to około 2 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.