"Przyroda i matematyka pod żaglami" z udziałem uczniów z Banina

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 21:12
fot. nadesłane

30 gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej w Baninie aktywnie, na łonie przyrody spędziło wtorkowy poranek i południe. Na Złotej Górze w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu odbyło się coroczne spotkanie dla 200 uczniów pt. "Przyroda i matematyka pod żaglami".

Podczas czterech godzin zajęć odbyły się warsztaty w grupach pt: "Pszczoły, trzmiele i motyle", "Rozpoznawanie roślin", "Bioróżnorodność kaszubskich lasów i łąk", "Ptaki wodne", "Chemia wokół nas", "Kampanie ekologiczna-Pomorscy". Można było pograć w gry planszowe, poznać podstawy nawigacji, wykonać papier czerpany i ozdoby ekologiczne, wygrać drobne upominki.

Zajęcia przygotowali: Młodzieżowy Ruch Naukowy(MRN), Kaszubski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Kartuzy, WFOŚ.

My, jako szkoła przekazaliśmy bandaże i strzykawki dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja z Pomieczyna.

Największą atrakcję spotkania stanowiła możliwość żeglowania na łódkach pod opieką instruktorów. Pogoda była bardzo sprzyjająca -słońce, gorąco i niewielki wiaterek - spowodował, że żeglowanie, choć krótkie było czystą przyjemnością. Dla niektórych gimnazjalistów żeglowanie w Uczniowskim Klubie Żeglarskim Lamelka było przypomnieniem ubiegłorocznych zajęć żeglarskich w ramach projektu Dzieciaki Bystrzaki.

Większość uczniów po raz pierwszy miała możliwość stać się wilkiem morskim (jeziorowym). Wszyscy byli bardzo zadowoleni z żeglowania, a niektórzy bardziej, gdyż udało im się dwukrotnie wejść na pokład i popłynąć w siną dal. Zajęcia współorganizowało CIE Kartuzy i Stowarzyszenie Borowy Las.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.