Burze na Kaszubach - strażacy interweniowali blisko 80 razy

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 09:35
fot. nadesłane/Kasia Kwidzińska

W poniedziałkowy wieczór oraz w nocy z poniedziałku na wtorek nad Pomorzem przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Strażacy tej nocy mieli mnóstwo pracy - przez kilka godzin w powiecie kartuskim odnotowali około 80 interwencji.

Burze rozpoczęły się między godz. 20 a 21 i trwały przez kilka godzin. W związku z towarzyszącym burzom intensywnymi opadami deszczu najwięcej strażackich interwencji dotyczyło podtopień. Jak informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach w związku z nawałnicą strażacy odnotowali około 80 interwencji. Najwięcej razy do akcji wyjeżdżali w okolice Żukowa, Banina, Kartuz, Sierakowic oraz Węsior. Większość wezwań dotyczyła zalań i podtopień. Odnotowano też jedno powalone drzewo oraz uszkodzony przepust drogowy w okolicach Rębu.

Na szczęście podczas burzy nikt nie ucierpiał.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.