Zapaśnicy Cartusii z medalmi w Lidze Bałtyckiej

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:11
fot. nadesłane

W sobotę maty Klubu Sportowego Sokół Lubawa gościły jedenaście reprezentacji klubowych z kraju i zagranicy, w ramach Międzynarodowej Ligi Bałtyckiej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci GKS Cartusii przywieźli do Kartuz jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal.

Kartuskie zapasy reprezentowała szóstka podopiecznych trenera Bartłomieja Pryczkowskieg: Karol Niklas, Oliver Dobka, Bartłomiej Skierka, Kamil Leik, Dominik Karczewski i Paweł Janzen.

Najlepiej spisał się Dominik Karczewski zajmując pierwsze miejsce w kat. 68 kg. Trzy drugie miejsca przypadły w udziale: Karolowi Niklas - kategoria 38 kg, Kamilowi Leik - kategoria 62 kg i Pawłowi Janzen - kategoria 85 kg. Trzecie miejsce w kategorii 38 kg zdobył Oliver Dobka, a Bartłomiej Skierka zajął piątą lokatę w kategorii 41 kg.

Te zawody to jedne z ostatnich w tym półroczu, ale do końca czerwca w napięciu na pewno będziemy oczekiwać na Mistrzostwa Europy do lat 15, na których wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie - Dominika Konkel- wyjaśnia klub GKS Cartusii.

nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.