Kolejne rowery Mevo pojawią się na ulicach gmin

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 12:41

Rowery Mevo biją rekordy popularności. Tylko w czerwcu średnio każdego dnia były wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy. Od poniedziałku na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym będą wyjeżdżać kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota - 4080 sztuk.

- Bardzo intensywnie pracujemy nad poprawą i doskonaleniem systemu. Nasz serwis działa dzień i noc, 7 dni w tygodniu - dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy Metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów - powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Nowe rowery zostaną oznaczone dodatkowymi naklejkami na osłonie bagażnika i skrzydełkami z informacjami o  możliwości zgłaszania uwag do testowanych pojazdów z II etapu wdrożenia. Oznaczenia wyróżniać się będą także sześciocyfrową numeracją przygotowaną na czas testów.

Pełna flota Mevo będzie dostępna do połowy sierpnia.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że użytkownicy tak chętnie korzystają z Mevo. Nasze statystyki niemal każdego dnia biją rekordy - dodał Paweł Orłowski.

Od momentu uruchomienia Mevo, tj. od 26 marca do 8 czerwca, w systemie zarejestrowało się ponad 103 tys. użytkowników. Łącznie rowery były wypożyczane ponad 690 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń było w tym czasie w Gdańsku - 380 tys., Gdyni - niemal 174 tys. oraz Sopocie - blisko 36 tys.

Nadesłane/Next Bike Polska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.