Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli - grozi mu 5 lat więzienia

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 13:54

Kartuscy policjanci w nocy z soboty na niedzielę udali się w pościg za kierowcą toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. 35-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjant pełniący służbę w samochodzie nieoznakowanym w Babim Dole zauważył toyotę, której kierowca w dziwny sposób poruszał się po drodze. Pojazd bez powodu hamował i zjeżdżał na pobocze. Funkcjonariusz podejrzewał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu i powiadomił kolegów z kartuskiej drogówki.

Mundurowi natychmiast ruszyli za kierowcą dając sygnały do zatrzymania się.

- Kierowca osobówki przyśpieszył i zaczął uciekać krajową 20-tką. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 35-letniego kierowcę toyoty. Mieszkaniec powiatu gdańskiego nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjanci wyczuli od niego alkohol. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przypuszczenia policjantów się potwierdzą, 35-latek będzie również odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.