Dzięki dronom zlikwidowano nielegalne miejsce demontażu pojazdów

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 15:41
fot. internet

Wzniosły się nad ziemią i zarejestrowały nielegalne składowisko pojazdów w Mściszewicach. Potem inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku i funkcjonariusze Policji ujawnili składowisko 30 pojazdów w różnym stopniu demontażu.

To kolejny sukces - informują inspektorzy WIOŚ w Gdańsku. Drony po raz kolejny pomogły inspektorom odkryć nielegalne składowisko. Wraz z funkcjonariuszami Policji, w Mściszewicach znaleźli 30 pojazdów w różnym stopniu demontażu.

Na miejscu były m.in. drzwi, maski samochodów, szyby, opony, silniki i inne części pojazdów.

Zgłoszenia o nielegalnych składowiskach WIOŚ najczęściej otrzymuje od mieszkańców. Dzięki temu sprawdzane są zgłoszone miejsca, a następnie likwidowane wszystkie nielegalne składowiska. W ten sposób kolejne tereny przestają być zaśmiecane.

Właściciel nielegalnego składowiska otrzymał mandat karny oraz nałożona została na niego kara administracyjna w wysokości 30 tysięcy złotych. Dodatkowo dostał nakaz wstrzymania działalności.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska apeluje, by wszystkie sytuacje i miejsca związane z zanieczyszczeniem środowiska zgłaszać pod całodobowym numerem alarmowym 58 309 49 11.

PM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.