Co dalej z Obwodnicą Metropolitalną? Przetarg opóźniony

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 17:01
fot. internet

Mimo, że na budowę Obwodnicy Metropolitalnej jest zielone światło to data ogłoszenia przetargu na jej realizację dalej nie jest znana. Przetarg zgodnie z zapowiedzią ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka miał być ogłoszony w czerwcu. Ta data jednak się zmieni. Na kiedy? Tego nie wiadomo.

Pond dwa miesiące temu minister infrastruktury zapowiedział, że w czerwcu ogłoszony zostanie przetarg na budowę Obwodnicy Metropolitalnej. Ta data prawdopodobnie się zmieni. Dlaczego? Resort dalej przygotowuje dokumenty dla unijnych urzędników, którzy mają zaakceptować sposób jej finansowania.

Przypomnijmy, że budowa Obwodnicy Metropolitalnej nie znalazła się w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Dlatego też urzędnicy wpadli na pomysł, by została ona zbudowana w ramach partnerstwa prywatno-publicznego. By tak się stało potrzebna jest zgoda unijnych urzędników z Eurostatu.

Według harmonogramu planowany termin oddania Obwodnicy Metropolitalnej planowany jest na sierpień 2022 roku. Inwestycja pochłonie ponad 2 mld złotych.

PM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.