Żukowo. Wsparcie finansowe dla zabytkowego kościoła św. Jana

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 17:53
fot. nadesłane

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej żukowski samorząd przekaże 180 tys. na prace przy zabytkowym kościele św. Jana Chrzciciela w Żukowie. Trwają tam prace konserwatorskie i restauratorskie.

Zadanie obejmować będzie prace przy posadzce kościoła, ołtarzach bocznych kościoła (św. Rodziny i św. Barbary), figurach kościoła z belki tęczowej (Jezus ukrzyżowany, św. Jan i Maryja), zabytkowej ambonie, emporze chóru wraz z konstrukcją podtrzymującą oraz schodami na chór i prospektem organowym.

- Obiekty sakralne w naszej gminie są niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia mieszkańców, ale i turystów nas odwiedzających - mówi burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - W ich murach "zapisana" jest niezwykła historia. Musimy wspierać parafię w trosce o stan obiektów zabytkowych.

Działania konserwatorskie i restauratorskie są niezbędne, aby zapobiec dalszym zagrożeniom mogącym spowodować uszczerbek dla wartości zabytków.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.