Szkoła w Glinczu z 1 miejscem w Rowerowym Maju

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 18:08
fot. nadesłane

W tym roku w akcji Rowerowy Maj w gminie Żukowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Glinczu. Właśnie w tej placówce, w maju, największy procent uczniów dojeżdżał do szkoły jednośladami.

O tym, że warto było wziąć udział w konkursie, świadczyć mogą nagrody. Do dyspozycji szkoły w Glinczu powędrowało 10 tys. zł. Klasyfikacja czołowych miejsc i nagród prezentuje się następująco:

1. SP Glincz - 83 proc. - 10 000 zł
2. SP Skrzeszewo - 77 proc. - 3 000 zł
3. SP w Borkowie - 69, proc. - 2 000 zł

Dodatkowo, wszystkie szkoły, które wzięły udział w konkursie, a nie znalazły się w pierwszej trójce, otrzymały po 1000 zł. Do najlepszych klas powędrowały z kolei bilety do kina.

Jeszcze ważniejszym czynnikiem od nagród finansowych, jest jednak promocja aktywności i zdrowego trybu życia. Łącznie w gminie Żukowo do akcji Rowerowy Maj przystąpiło 13 szkół, co przełożyło się na 247 klas, 3276 aktywnych uczestników i 95 234 przejazdów.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.