Paczewo. 16-letni rowerzysta potrącony przez busa. W akcji śmigłowiec LPR

środa, 12 czerwca 2019 r., 07:46

W środowy poranek doszło do wypadku w Paczewie. Idący poboczem nastolatek z rowerem został potrącony przez busa. O jego życie walczono przez kilkadziesiąt minut na miejscu zdarzenia. Po półgodzinnej reanimacji chłopca przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

Do zdarzenia doszło około godz. 6.30 rano w Paczewie.

- Policjanci wciąż pracują na miejscu zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poboczem prowadząc rowery szło dwóch 16-latków. Jednego z nich zahaczył bokiem i potrącił volkswagen transporter., którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Niewykluczone, że mogło oślepić go słońce - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Chłopca trzeba było reanimować. Podjęli się tego najpierw uczestnicy zdarzenia wraz z policjantem, który jechał na służbę. Potem reanimację przejęli strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Po około 30 minutach udało się chłopcu przywrócić funkcje życiowe. Śmigłowcem zabrano go do szpitala.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni policja.

(Aktualizacja godz. 9:50)

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.