Deski SUP - Nowość na Rynku - Sprzedaż Żukowo

środa, 12 czerwca 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Na wodach dookoła świata coraz większą popularność zyskują deski SUP. Jest to ciekawy, zdrowy, a co najważniejsze dostępny dla każdego sposób spędzania wolnego czasu. Na czym jednak dokładnie polega, i jak się zabrać do pływania na takim sprzęcie?

Supboarding jest stosunkowo nową dyscypliną w naszych rejonach, jednak swoje początki ma w początkach dwudziestego wieku, na Hawajach. Nazwa pochodzi od skrótu SUP, czyli Stand Up Paddling. W tłumaczeniu na polski znaczy to "wiosłowanie na stojąco". Sama nazwa wiele mówi nam o tym sporcie, gdyż faktycznie jest to pływanie na specjalnej desce na stojąco.

Jak rozpocząć przygodę z deskami SUP?

Aby zacząć pływać na desce SUP, w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Na początek, rozsądnym wyborem jest odpowiedniej jakości deska SUP pompowana, wraz z odpowiednim wiosłem. Daje ona porównywalne doświadczenie w porównaniu z deską sztywną, jest jednak o wiele łatwiejsza w transporcie i przechowywaniu. Przy wyborze deski powinniśmy zwrócić na parę parametrów, w zależności od naszych wymagań:

- wyporność - powinna wynosić około dwu-, trzykrotność naszej wagi;
- szerokość - szersze deski są wyjątkowo stabilne, doskonałe dla początkujących, natomiast wąskie są szybsze i zwrotniejsze;
- maksymalne ciśnienie - w przypadku desek dmuchanych ciśnienie około 15 psi i więcej powinno gwarantować nam doświadczenia nieodróżnialne od desek sztywnych.

Poza deską SUP i wiosłem, warto zainteresować się także smyczą bezpieczeństwa, przyczepianą do nogi, dzięki której nawet w przypadku wywrotki deska nam nie ucieknie. Oczywiście, w przypadku wpadnięcia do wody istotna jest także odpowiednia kamizelka asekuracyjna, bądź ratunkowa. Pozwoli ona znacznie zminimalizować ryzyko niebezpiecznego wypadku.

Gdzie szukać sklepu z deskami SUP?

Szukając odpowiedniego sprzętu do supboardingu, warto zajrzeć na adres sklepu internetowego GoSup.pl którego siedziba stacjonarna znajduje się w Żukowie. Znajdziemy tam szeroki wybór nie tylko desek SUP, ale także wioseł, kamizelek i innych gadżetów przydatnych nad wodą. Podczas uprawiania sportów wodnych trzeba dbać o bezpieczeństwo, dlatego nie zapominajmy o zakupie odpowiedniego sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego.

Supboarding, mimo że dopiero niedawno pojawił się na polskich rzekach, ma szansę szybko zyskać na popularności. Nasze kaszubskie jeziora są niezwykle malownicze i niejeden z nas z radością skorzysta z szansy na dokładniejsze i bliższe ich poznanie. Natomiast dla wielbicieli mocniejszych wrażeń zawsze pozostaje morze, bądź nie mniej malownicze rzeki.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.