Zapowiada się burzowa noc nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia II stopnia

środa, 12 czerwca 2019 r., 13:30

We środę wieczorem oraz w nocy ze środy na czwartek na Pomorzu prognozuje się wystąpienie gwałtownych burz. Najintensywniejsze wyładowania mają przejść nad Kaszubami między godz. drugą w nocy a siódmą rano.

Na Kaszubach i w wielu zakątkach Polski trwa fala upałów. Temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia. Prócz panujących wysokich temperatur przewiduje się też w nocy i wieczorem wystąpienie gwałtownych burz.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 95 km/h. Miejscami grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenia II stopnia. Zalecana jest szczególna ostrożność.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - przestrzega IMGiW.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.