Urodziny dla dziecka nie tylko w domu. Sprawdź, gdzie je zorganizować

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 08:51

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Warto uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Jeśli myślisz o urządzeniu kolejnego kinderbalu w domu, zatrzymaj się na chwilę. Może w tym roku warto świętować w wyjątkowy sposób - tak, aby mały solenizant i jego goście na długo zapamiętali urodzinową imprezę? Poznaj inne dostępne opcje i wybierz rozsądnie.

Mnóstwo jest miejsc, w których można urządzić urodziny dla dziecka w Gdyni i innych dużych miastach Polski. Znajdziesz ciekawe opcje zarówno, gdy solenizant ma kilka, jak i kilkanaście lat. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się:

· co interesuje dziecko - może np. pociecha lubi układanki logiczne albo konkretną serię kreskówek lub komiksów?
·  czy dziecko woli spędzać czas aktywnie i na sportowo, czy też więcej radości sprawiają mu np. gry planszowe lub komputerowe,
·  ile osób będzie uczestniczyło w kinderbalu - najłatwiej zorganizować ciekawą imprezę dla grupy maksymalnie kilkunastu uczestników.

Odpowiadając na powyższe pytania, dużo łatwiej wybierzesz najbardziej optymalne miejsce na urodziny dla dziecka.

Urodziny dla dziecka - najciekawsze miejsca

Jeśli nie w domu, to gdzie? Oto kilka miejsc, w których można zaplanować i zorganizować niezapomnianą zabawę urodzinową.

1) Park wodny

Jeśli Twoje dziecko lubi aktywną zabawę i rekreację w wodzie, pobliski aquapark będzie dobrym miejscem na imprezę urodzinową. Co ważne, większość takich obiektów ma w ofercie obsługę urodzin i podobnych eventów. Oznacza to, że uczestnikom może zostać zapewniona opieka ratownika, a także animatora, który zorganizuje np. zawody pływackie czy inne zabawy w strefie basenu przeznaczonej dla najmłodszych. Zanim jednak wybierzesz park wodny na urodziny dla dziecka, upewnij się, że wszyscy zaproszeni goście będą mogli uczestniczyć w takiej imprezie.

2) Warsztaty Lego

Klocki Lego lubi układać chyba każde dziecko (a także wielu dorosłych). Konstruowanie różnych obiektów ze słynnych klocków to jednak więcej niż zabawa - zwłaszcza podczas ukierunkowanych warsztatów. Są organizowane, m.in. w Gdyni przez Edukido - np. w formie regularnych zajęć. To jednak nie wszystko. Impreza urodzinowa z Lego koncentruje się na zabawie i jest dopasowana tematycznie do wieku i upodobań uczestników. Możliwe jest np. tworzenie masek karnawałowych z klocków, organizacja zabawy w klimatach pirackich, podróż w kosmos czy z bohaterami ze Star Wars, Harry’ego Pottera czy NinjaGo. A to wszystko pod okien doświadczonego w pracy z dziećmi animatora.

3) Seans kinowy

Sprawdź, czy w okolicach dnia urodzin dziecka nie ma miejsca premiera jakiegoś ciekawego filmu. Jeśli tak, możesz urozmaicić imprezę wizytą w multipleksie. Seans filmowy (oczywiście okraszony typowymi kinowymi przekąskami) może zostać urozmaicony zwiedzaniem kina albo dodatkową zabawą przygotowaną przez obsługę.

Możesz też pomyśleć o organizacji urodzin na świeżym powietrzu, łącząc je z piknikiem czy grą terenową (np. poszukiwaniem skarbów). Ciekawą opcją jest też przyjęcie w salach zabaw czy parkach trampolin. Pamiętaj też, że organizując event dla gości Twojej pociechy, nie musisz rezygnować z rodzinnego przyjęcia w domu. Te dwa elementy da się ze sobą pogodzić - tak, aby zadowolony był i solenizant wraz z jego rówieśnikami, i dziadkowie oraz inni krewni dziecka.
 

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.