Tanie pożyczki dla firm

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości S.A. wspiera rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP w woj. pomorskim, głównie z terenu Kaszub, poprzez ułatwianie im dostępu do środków finansowych. Najnowsze pożyczki charakteryzują się bardzo długim okresem spłaty nawet do 10 lat (120 miesięcy). Wszystkie oferowane pożyczki mają stałe tj. niezmienne oprocentowanie w całym okresie spłaty.

Nowa oferta skierowana jest pod potrzeby rozwoju własnej działalności gospodarczej np. poprzez:

- zakup nieruchomości i / lub przystosowanie nieruchomości zlokalizowanych na terenie woj. pomorskiego poprzez prowadzenie robót budowlanych od podstaw lub obejmujących modernizację istniejących obiektów własnych firmy,

- rozwinięcie lub rozpoczęcie działalności eksportowej. Eksport kojarzy nam się z dużymi producentami i wywozem ich produktów gotowych poza granicę naszego państwa a obejmuje także małe firmy świadczące m.in. usługi budowlane, stolarskie czy instalatorskie za granicą. Jest to szereg drobnych lokalnych firm.

Oferta Funduszu obejmuje następujące pożyczki:

MAŁA POŻYCZKA - przeznaczona dla mikro i małych przedsiębiorstw realizujących przedsięwzięcia rozwojowe na terenie województwa pomorskiego z wyłączeniem Obszaru Metropolitalnego Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Kwota do 100 000 zł, okres spłaty do 5 lat.

Pożyczka może być przeznaczona na cele:
-> inwestycyjne
-> inwestycyjno-obrotowe, finansowanie kapitału obrotowego aż do 20% wartości pożyczki.
Oprocentowanie pożyczki dla start-up’ów (przedsiębiorstw działających na rynku nie dłużej niż dwa lata): 1,87%, przy kwocie do 50 000 zł BEZ PROWIZJI! Dla pozostałych firm oprocentowanie od 2,47% do 2,87%, do 3% prowizji.

POŻYCZKA NA ZATRUDNIENIE - środki przeznaczone są i wydatkowane na poszukiwanie, pozyskiwanie lub podniesienie kwalifikacji pracowników firm z sektora MŚP, z województwa pomorskiego.

Kwota do 100 000 zł na jednego pracownika, okres spłaty do 5 lat!

Pożyczka powinna przyczynić się w szczególności do: pozyskania nowych pracowników, stworzenia nowych stanowisk pracy i podniesienia kwalifikacji pracowników. Pożyczka może być przeznaczona m.in. na finansowanie wydatków związanych z kosztami wyposażenia, urządzeń i narzędzi służących do wykonywania pracy na utworzonym stanowisku. Pełen szczegółowy zakres przeznaczenia finansowania dostępny na stronie internetowej Funduszu.

Oprocentowanie pożyczki: 0,94%, prowizja za udzielenie pożyczki do 3%.

POŻYCZKA NIERUCHOMOŚĆ DLA BIZNESU - Pożyczka przeznaczona jest dla mikro i małych firm, na cele związane z zakupem, przystosowaniem nieruchomości do potrzeb rozwoju działalności gospodarczej, a także robót budowlanych, prac konserwatorskich, prac restauratorskich czy wydatków związanych z procesem inwestycyjnym dotyczącym nieruchomości.

Kwota pożyczki do 1 500 000 zł, okres spłaty aż do 10 lat!

Karencja w spłacie kapitału do 12 miesięcy (nie wydłuża okresu spłaty pożyczki)

Oprocentowanie pożyczki: od 2,47% do 2,87%, prowizja do 3%.

POŻYCZKA EKSPORTOWA - Pożyczki przeznaczone są dla mikro, małych i średnich firm na cele inwestycyjne lub inwestycyjno-obrotowe przyczyniające się do rozpoczęcia lub zwiększenia skali prowadzonej dotychczas działalności eksportowej oraz finansowania podejmowanego przez przedsiębiorcę przedsięwzięcia proeksportowego. Oferta jest skierowana do firm, które realizują lub planują wywóz swoich towarów poza granicę kraju, w którym zostały one wytworzone.

Kwota do 750 000 zł, okres spłaty do 7 lat!

Oprocentowanie pożyczki: od 2,47% do 2,87%, prowizja do 3%.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i oczekujesz dobrych warunków cenowych korzystniejszych niż rynkowe (bankowe), zgodnie z zasadami udzielania pomocy publicznej "de minimis", zadzwoń lub napisz do Funduszu: 58 746 34 94, [email protected]

Weź pożyczkę ze środków publicznych pochodzących z wkładów wniesionych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 do instrumentów inżynierii finansowej a także z pomocą de minimis w Kaszubskim Funduszu Przedsiębiorczości S.A.

Zapraszamy do kontaktu / Umów się na spotkanie w Kościerzynie lub Kartuzach:

Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości S.A.
ul. Mściwoja II 28A 83-300 Kartuzy
(Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM)
tel. 58 746 34 94, kom. 784 414 389
[email protected]

Niniejszy materiał nie stanowi ofert sprzedaży ani oferowania usług osób trzecich celem zawarcia transakcji zgodnie z polskim Kodeksem Cywilnym i nie jest wiążący dla KFP S.A.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.