Szykuje się reaktywacja linii kolejowej Pruszcz Gdański - Stara Piła

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 14:52
fot. nadesłane

Przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, gmin powiatu gdańskiego i gminy Żukowo podpisali w Kolbudach list intencyjny w sprawie reaktywacji linii kolejowej 229. Nasz samorząd reprezentował burmistrz Wojciech Kankowski.

"Dynamicznie rosnąca liczba osób przesiadających się z własnych pojazdów do środków komunikacji publicznej wyraźnie dowodzi, że warto rozbudowywać sieć połączeń kolejowych w ramach Obszaru Metropolitalnego i województwa. Statystyki jednoznacznie pokazują, systematyczny wzrost liczny mieszkańców, dla których oferta przewozowa PKM jest atrakcyjna" - czytamy w liście intencyjnym.

Reaktywacja linii kolejowej miałaby ogromne znaczenie dla mieszkańców gminy Żukowo. Trasa przebiega bowiem przez Niestępowo, a także okolice sołectw Sulmin, Widlino czy Łapino Kartuskie.

- Bezpośrednie, kolejowe połączenie gminy Żukowo z Kolbudami i Pruszczem Gdańskim stwarza nowe możliwości nie tylko dla komunikacji, ale i rozwoju gospodarczego. Trzeba wykorzystać taką możliwość - mówi Burmistrz Wojciech Kankowski.

Pod listem intencyjnym podpisały się samorządy: Województwa Pomorskiego, Żukowa, powiatu gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego, Kolbud, Trąbek Wielkich i Przywidza.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.