Weekend ze strażakami, giełdą mam i akcją dla hospicjum

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:01

Ostatni weekend przed rozpoczęciem wakacji upłynie pod znakiem zawodów strażackich, festynu na rzecz hospicjum oraz giełdy mam. Zaplanowano też festyny i pikniki oraz zawody sportowe.

Sobota

Letnia Giełda Mam w Kartuzach

Kolejna edycja Kartuskiej Giełdy Mam odbędzie się w sobotę w godz. 8-12 . Po raz kolejny mamy będą miały okazję, aby kupić lub sprzedać ubranka, akcesoria i zabawki.

IV Igrzyska Sportowe LZS

W sobotę o godz. 11 w Somoninie odbędą się IV Wojewódzkie Igrzyska LZS. O puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w trzynastu konkurencjach zawalczą reprezentacje gmin oraz osoby indywidualne. W programie m.in. turniej piłki nożnej 6-cio osobowej, turnieje siatkówki, wyciskanie ciężarka 17,5 kg, przeciąganie liny kobiet i mężczyzny, konkurs rzutowy dla wójtów i burmistrzów, trójbój rzutowy dla kobiet - ringo, piłeczki, woreczki, biegi i konkurencja dla małżeństw.

Zawody strażackie w Gołubiu

W sobotę o godz. 11 w Gołubiu odbędą się zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z jednostek z gminy Stężyca. Druhowie zmierzą się m.in. ze sztafetą pożarniczą, ćwiczeniem alarmowo-bojowym i musztrą.

Festyn na Lisich Błotach

Mieszkańcy Lisich Błot, Sołectwo Chwaszczyno i Firma Triada Augusto Pomorze zapraszają na festyn rodzinny na Lisich Błotach. W programie m.in. moc atrakcji dla dzieci ognisko i grill przygotowany przez KGW Chwaszczyno, darmowe dmuchańce, animacje i konkursy dla najmłodszych i malowanie twarzy.

Niedziela

Wycieczka biegowa przed Ultramaratonem Kaszubska Poniewierka w Wieżycy

Biegowy Świat i Ultramaraton Kaszubska Poniewierka wzorem lat ubiegłych zapraszają w sobotę na wycieczkę biegową przed tegoroczną edycją biegu. Uczestnicy zmierzą się z dystansem 30 km po urokliwych Kaszubach. Start biegu zaplanowano na godz. 9:05 w Centrum Aktywnego Wypoczynku Wieżyca-Koszałkowo.

Festyn charytatywny "Żonkil Kwiatem Nadziei" w Stężycy

Już w niedzielę w Stężycy odbędzie się festyn charytatywny " Żonkil Kwiatem Nadziei". W programie miasteczko westernowe z szeryfem, amatorskie zawody pływackie, tańce kowbojskie i występy z Dzikiego Zachodu, parada motocyklistów i balony do nieba, rajd rowerowy "Po życie", bieg dla Życia", pojedynki na lasso i kapelusz, kabaretowy wieczór w wykonaniu m.in. aktorów Rancza.

Zawody strażackie jednostek gminy Somonino

W niedzielę o godz. 14 w Egiertowie podziwiać będzie można rywalizację sportowo-pożarniczą druhów z jednostek OSP gminy Somonino. Ochotnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak musztra, ćwiczenie alarmowo-bojowe i sztafeta.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.