Banino. Bieg Przedszkolaka z charytatywnym akcentem

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:29
fot. nadesłane

W minioną sobotę na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Baninie odbyła się druga edycja "Biegu Przedszkolaka". Ponad 300 osób wystartowało w aż dziewięciu kategoriach wiekowych: 0-4 lat (bieg z rodzicem), 5 lat, 6 lat, 7 lat, 8 lat, 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz kategoria open.

Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy kolejno stawiali się na linii startu, znakomicie radząc sobie z przygotowaną specjalnie dla nich trasą. Na mecie każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo, najmłodsi zwycięzcy otrzymali ogromne pluszowe misie.

Nawet niesprzyjająca aura nie zniechęciła najstarszych uczestników do wzięcia udziału w biegu ulicznym. Ulicami Banina, w ulewnym deszczu, pokonali dystans prawie dwóch kilometrów, dając przykład wszystkim, że deszcz nie może przeszkodzić we wspólnym bieganiu.

Bardzo dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za tak liczne przybycie i udział w biegu, który nie tylko ma na celu promowanie aktywności fizyczne u najmłodszych. Cały bowiem dochód z "Biegu Przedszkolaka" został przekazany na zakup protezy ręki dla Pauliny z naszej miejscowości. Tym bardziej dziękujemy wszystkim za obecność!

Pragniemy podziękować firmom i osobom, dzięki którym udało nam się kolejny raz zrealizować takie przedsięwzięcie. W imprezie partycypowali i wspierali m.in. Urząd Gminy Żukowo oraz Sołectwo Banino. Chcielibyśmy również podziękować nauczycielkom wychowania fizycznego - Małgorzacie Świeckiej oraz Agnieszce Tomasiewicz - Bill za nieocenioną pomoc przy przeprowadzeniu "Biegu Przedszkolaka".

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.