Wójt Sulęczyna Bernard Grucza z wotum zaufania i absolutorium

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 16:46
fot. AL

12 głosami "za" przy trzech wstrzymujących sulęczyńscy radni nie tylko przyjęli raport o stanie gminy za miniony rok, ale również udzielili z tego tytułu wójtowi Sulęczyna wotum zaufania. Bez żadnej dyskusji zaakceptowano też sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu i udzielono Bernardowi Gruczy absolutorium.

Dochody w wysokości 35.281.421,07 zł, natomiast wydatki w kwocie 40.978.924,63 zł - tak przedstawia się wynik finansowy gminy Sulęczyno za rok 2018. A to oznacza, że dochody wykonano w 98,7 proc., a wydatki w 84,30 proc. planu. Na tę drugą liczbę składa się także wykonanie wydatków majątkowych, a więc inwestycji. Na ich realizację w minionym roku zaplanowano kwotę 7.327.353,57 zł. Plan zrealizowano w 58,2 proc., czyli w kwocie 4.264.988,04 zł. Zadłużenie na koniec 2018 roku wyniosło 10.700.000, co stanowi 30,75 proc. ogółu wykonanych dochodów.

Sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu odbyło się bez dyskusji. Przedstawiony po raz pierwszy raport o stanie gminy również nie spotkał się z licznymi zapytaniami ze strony radnych ani mieszkańców. Zapytanie złożył jedynie radny Piotr Szuta, którego zainteresowała kwestia współpracy gminy z Nadleśnictwem Lipusz w zakresie odbudowy dróg po nawałnicy.

Zarówno raport o stanie gminy, jak i sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu przyjęto 12 głosami "za" przy trzech wstrzymujących (Grażyna Las, Grzegorz Belicki i Robert Dera). Takim samym stosunkiem głosów udzielono wójtowi Bernardowi Gruczy wotum zaufania i absolutorium.

- Chciałbym pogratulować panu wójtowi tak wysokiego wyniku z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Jest to też ocena pracy wszystkich radnych. W imieniu całej rady i społeczeństwa chciałbym podziękować panu wójtowi za osiągnięte efekty. Możemy cieszyć się nowymi odcinkami chodników i dróg. Oczywiście wykonujemy tyle inwestycji, na ile nas stać. Nie raz robiliśmy przesunięcia, dokonywaliśmy zmian w budżecie nad czym czuwał pan skarbnik, za co również dziękujemy. Jeszcze raz, panie wójcie, gratuluję absolutorium. Jako rada dołożymy wszelkich starań, żeby współpraca układa się między nami dalej dobrze. Będziemy wspierać pana wójta w działaniach - mówił Kazimierz Gliniecki, przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno.

- Bardzo gorąco dziękuję za udzielenie absolutorium. Podziękowania należą się panu skarbnikowi, całej księgowości, wszystkim pracownikom urzędu, bo praca każdego z pracowników składa się na nasze wspólne osiągnięcia. Dziękuję radnym poprzedniej kadencji, jak i tej obecnej. Jesteście nową radą, stąd też pewnie te trzy głosy wstrzymujące. Na tyle ile mogliśmy, na tyle wycisnęliśmy pieniędzy dla dobra naszej społeczności. Chcę zapewnić, że dopóki wystarczy mi sił, nie ustaniemy w boju. Wspólnie możemy jeszcze dużo zrobić dla naszych mieszkańców, naszej gminy, a jak wiecie jestem otwarty na wszelkiego rodzaju podpowiedzi - podkreślał z kolei wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza.

Raport o stanie gminy za 2018 rok dostępny jest tutaj.

Relację z sesji absolutoryjnej można z kolei obejrzeć na serwisie youtube.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.