Za nami kolejny Festyn Kaszubski w kartuskiej Dwójce

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 20:53
fot. MD-Z

Artystyczne popisy utalentowanych uczniów, stoiska ze smakołykami, mistrzostwa w rzucie beretem i prezentacje wozów strażackich i policyjnych - to tylko część z atrakcji, które czekały na uczestników kolejnej edycji Festynu Kaszubskiego. Impreza odbyła się w czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach wraz ze stowarzyszeniem Copernicus od kilkunastu lat na przełomie maja i czerwca zaprasza uczniów, rodziców i sympatyków szkoły na rodzinne pikniki.

Ze względu na aurę, która w czwartek była dość kapryśna, większość tegorocznych festynowych atrakcji przeniesiono w mury szkoły. Na auli swoje liczne talenty prezentowali przedstawiciele poszczególnych klas. Uczniowie pięknie tańczyli i śpiewali. Na scenie pojawiły się też "Słunôszka". Z kolei na szkolnym boisku podziwiać można było uczniów należących do sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy. Tradycyjnie odbyły się również Mistrzostwa Rodziców w Rzucie Beretem. Na szkolnym korytarzu umieszczono liczne stoiska, kącik gier, malowania twarzy. Działała też kawiarenka ze słodkościami oraz stoisko z grillem. Na piknik przybyli też kartuscy strażacy i policjanci. Chętni zobaczyć mogli ich wozy oraz sprzęt, z którym pracują.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.