Kolejna edycja projektu Zdolni z Pomorza uroczyście podsumowana

piątek, 14 czerwca 2019 r., 11:22
fot. nadesłane/CIE

We wtorek w auli ZST w Kartuzach uroczyście podsumowano kolejną edycję projektu Zdolni z Pomorza. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu młodych mieszkańców powiatu kartuskiego. W trakcie spotkania wręczono certyfikaty, zaprezentowano przedsięwzięcia realizowane przez młodzież oraz podziękowano Annie Dereń, wieloletniej dyrektor likwidowanego wkrótce Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, które koordynowało "Zdolnych" w powiecie kartuskim.

Projekt "Zdolni z Pomorza" skierowany jest do młodych ludzi z województwa pomorskiego, których zainteresowania i zdolności przejawiają się w obszarach matematyczno-fizyczno-informatycznym, biologiczno-chemicznym oraz kompetencji społecznych (obejmującym przedmioty takie jak język polski, historia, filozofia itp. Wsparciem mogą zostać objęci uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w wyjątkowych wypadkach - również uczniowie młodsi.

Celem projektu jest stworzenie warunków równych szans edukacyjnych wszystkim uczniom województwa pomorskiego, którzy posiadają szczególne predyspozycje w zakresie matematyki, fizyki i informatyki.

W powiecie kartuskim projektem objętych było około 50 uczniów. Podczas akademii podsumowującej tegoroczną edycję młodzież zaprezentowała najciekawsze efekty realizowanych przez siebie przedsięwzięć. Na uroczystym spotkaniu pojawili się rodzicie, nauczyciele uczestniczący w projekcie oraz przedstawiciele starostwa powiatowego. List od starosty Bogdana Łapy przeczytał jego zastępca Piotr Fikus.

- Dobiega końca kolejny rok projektu Zdolni z Pomorza w powiecie kartuskim, którego najważniejsze działania obejmują młodzież skupioną wokół Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego. Wiele przedsięwzięć wyzwalających uzdolnienia i pasje, zajęcia z matematyki, informatyki, nauk przyrodniczych, działań teatralnych, literackich i plastycznych - wszystko to służyło rozwojowi naszej młodzieży. Cieszy tegoroczna współpraca pomiędzy Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Kartuzach, odpowiedzialną za proces diagnozy i rekrutacji uczniów ze specjalistami prowadzącymi zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym, miejscem zajęć "Zdolnych". Proszę wszystkich o przyjęcie słów uznania. Za aktywność, zaangażowanie w realizację i prowadzenie projektu przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, za współpracę z rodzicami i nauczycielami dziękuję dyrektor CIE i pracownikom - czytał w liście od Bogdana Łapy, Piotr Fikus.

Lata działalności w projekcie podsumowała też Anna Dereń.

- Moja współpraca z projektem została zakończona. Bardzo dziękuję za te wszystkie lata. Był to fantastyczny czas. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Była to piękna przygoda mojego życia. Mam nadzieję, że kolejne osoby, które podejmą współpracę w projekcie w przyszłości doświadczą równie fantastycznych pomysłów i przeżyć - mówiła dyrektor CIE.

Jak zaznaczono, mimo likwidacji CIE, projekt Zdolni z Pomorza będzie kontynuowany w kolejnym roku. Zajęcia rozpoczną się we wrześniu w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego w Kartuzach przy ul. Klasztorna 4. Rekrutacja trwa. Do nowej edycji zgłaszać można obecnych klas uczniów VI i VII uzdolnionych w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii oraz nauk społecznych i humanistycznych.

Dokumenty przyjmowane są do 30 czerwca 2019. Szczegóły dostępne są tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.