Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy tworzyli graffiti na dworcu

piątek, 14 czerwca 2019 r., 13:11
fot. internet/KPP Kartuzy

Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi 34- i 35-latkowi, którzy są podejrzani o zniszczenie wagonów kolejowych. Mężczyźni przygotowywali się do robienia graffiti. Znaleziono przy nich 30 puszek farby w sprayu, kominiarki i rękawice.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach powiadomiono o zniszczeniu wagonów na bocznicy dworca w Kartuzach. Właściciel oszacował straty na ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i w tym tygodniu wspólnie z policjantami z patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn w momencie, gdy przygotowywali się do tworzenia kolejnych malunków na dworcu.

Zatrzymani to mieszkańcy Lęborka w wieku 34 i 35 lat. Mężczyźni mieli przy sobie ponad 30 puszek farby w sprayu, kominiarki i rękawice oraz kamerę.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.