Wdzydzka '15 zainaugurowała III Festiwal Biegów Polski Północnej

piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:50
fot. AL

Około 350 osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km III Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad dwa tysiące zawodników.

Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad dwa tysiące zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który w piątkowy wieczór zainaugurowano we Wdzydzach. Na dobry początek wystartowała Wdzydzka '15.

W sobotę o godz. 10. ruszy bieg na 10 km, zaś o godz. 17. aktywiści zmierzą się z Wdzydzką ‘5. Tego dnia odbędą się także występy artystyczne na scenie festiwalowej, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przebierańców. W godzinach wieczornych trwać będzie biesiada przy przebojach z lat 80. i 90.

W sobotnie popołudnie nie zabraknie z kolei występów artystycznych na scenie festiwalowej, Marszu Nordic Walking oraz Biegu Przebierańców. W niedzielę już o godz. 9. zawodnicy podejmą się VII Półmaratonu Stolema na 21 km. Zwieńczeniem festiwalu będzie Kaszubska Mila, czyli 1,6 km, która odbędzie się o godz. 14. W tym dniu Wdzydze gościć będą także dzieci i młodzież i rowerzystów. Biegacze będą mogli się odprężyć podczas profesjonalnego masażu sportowego.

Trasy biegowe wiodą po terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami - Juszkami - Wąglikowicami. Ci, którzy pokonają wszystkie dystanse otrzymają tytuł oraz statuetkę Hard Runnera - Kaszubskiego Super Stolema.

Na każdego zawodnika czeka festiwalowy medal oraz unikatowa koszulka.

Organizatorem imprezy jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.