Stężyca. Żonkil 2019 - pomagali tym, dla których nie ma nadziei

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 18:06
fot. AL

Miasteczko westernowe z szeryfem, tańce kowbojskie i występy z Dzikiego Zachodu, parada motocyklistów, balony do nieba dla tych, którzy odeszli, Rajd Rowerowy "Po Życie", Bieg dla Życia oraz kwesty do puszek, a wszystko to po to, by pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i przebywającym w hospicjum. Jednym słowem mieszkańcy Stężycy i nie tylko już po raz kolejny wzięli udział w akcji "Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum".

Dziesiątki wolontariuszy kwestowało od godzin rannych na rzecz walczących z nowotworami. Mieszkańcy z kolei po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni wobec cierpienia drugiego człowieka. Nie tylko chętnie wrzucali pieniądze do puszek, ale aktywnie uczestniczyli w festynie charytatywnym, gdzie również mogli wesprzeć podopiecznych kartuskiego hospicjum.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji takich, jak: miasteczko westernowe z szeryfem, tańce kowbojskie i występy z Dzikiego Zachodu, parada motocyklistów, rajd rowerowy "Po życie", "Bieg dla Życia", pojedynki na lasso i kapelusz, czy kabaretowy wieczór w wykonaniu m.in. aktorów Rancza.

Festyn rozpoczął się Rajdem Po Życie, zwieńczeniem imprezy było zaś wypuszczenie w niebo balonów.

- Wypuszczenie balonów do nieba ma symbolizować pamięć o tych, których nie ma już z nami. Puszczamy balony dla tych, którzy odeszli - podkreślała Hanna Stencel.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.