Koncerty, imprezy sobótkowe i moto show - sprawdź propozycje na długi weekend

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 14:25

W środę kończy się rok szkolny i jednocześnie rozpoczyna długi, czerwcowy weekend. Upłynie on pod znakiem licznych wydarzeń i imprez sobótkowych, choć nie tylko. W Stężycy w sobotę odbędzie się największa impreza motoryzacyjna w tej części kraju - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal. Z kolei Żukowie odbędą się tradycyjnie, największe w powiecie Sobótki. Wśród gwiazd m.in. Grzegorz Hyży.

Środa

Sobótki w Sławkach

W środę o godz. 19 w Stodole u Sołtysa w Sławkach odbędzie się doroczna impreza sobótkowa. W programie liczne konkursy z nagrodami w tym na najładniejszy wianek dla dzieci oraz zaplecze gastronomiczne przygotowane przez KGW w Sławkach.

Piątek

III Festyn Rodzinny w Chwaszczynie

Komitet Mieszkańców, Sołectwo Chwaszczyno oraz Burmistrz Gminy Żukowo zapraszają w Piątek 21 czerwca na III Festyn Rodzinny. Od godziny 16 na placu przy ulicy Polnej i Dąbrówki na uczestników czekać będą darmowe dmuchańce, konkursy i wiele innych atrakcji. W programie: darmowe dmuchańce i karuzela, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, zajęcia plastyczne, słodkości dla dzieci, foodtrucki, kawa i ciasto, od godz. 20 ognisko (kiełbaski we własnym zakresie). Podczas festynu odbędzie się zbiórka pieniędzy na protezę ręki i rehabilitację 15 letniej Pauliny Kunowskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również zbiórka nakrętek dla Milenki.

Powitanie Lata z DJ'ami w Przodkowie

W piątek o godz. 20 na stadionie gminnym w Przodkowie odbędzie się powitanie lata z muzyką klubową. Na imprezie agrają DJ Hazel, Prisoners Show oraz DJ Space Kid.

Sobota

Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal

W sobotę w Stężycy rozpocznie się piąta edycja największej imprezy motoryzacyjnej na Kaszubach - Classówka Baukrane Auto Moto Festiwal 2019. W tym roku potrwa dwa dni. Organizatorzy zapraszają na wystawę pojazdów klasycznych i zabytkowych z elementami współczesnej motoryzacji. Imprezę poprowadzą znani dziennikarze i prezenterzy telewizyjni: Patryk Mikiciuk, Tomek Burdziakowski z Polskie Porsche, Rafał Jemielita, Jarosław Maznas i Adam Klimek. Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 16:00 pokazem Drift Taxi, gdzie będzie możliwość wykupienia przejazdu na fotelu pasażera . Przejazdy pokazowe zaplanowane są w godzinach 16:00-22:00. Do dyspozycji będzie aż 6 aut. Również o 16:00 zaczną się równoległe zawody Pucharu Strong Man przy głównej scenie. Drugi dzień festiwalu równie ciekawy rozpocznie się o godzinie 12:00 pokazem klubu Kick Boxingowego Rebelia Kartuzy. Wśród imprez towarzyszących: prezentacja pojazdów i pogawędki na scenie, impreza klubowa z Dj Romi, zawody Strong Man, pokaz walk klubu Rebelia Kartuzy. Podczas imprezy będą działać strefy: dla dzieci, Crazy Cart, Modeli Zdalnych, Gier minionej epoki, Wesołe Miasteczko i Quady.

Sobótki nad Jeziorkiem w Żukowie

W sobotę w Parku nad Jeziorkiem odbędzie się największa impreza sobótkowa w powiecie. Gwiazdami Sobótek w Żukowie będą Baranovski, Filip Lato i Grzegorz Hyży. Od godziny 17.00 na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in. warsztaty wyplatania wianków, ognisko, fajerwerki, strefa dla dzieci. Oprócz tego na scenie będzie można zobaczyć wielu młodych zdolnych lokalnych artystów. Około godz. 20.40 rozpalone zostanie ogromne ognisko, a o północy niebo rozświetlą fajerwerki. Podczas imprezy będzie prowadzono zbiórka pieniędzy na protezę ręki dla Pauliny.


Kaszubska Sobótka

Na Kaszubską Sobótkę w towarzystwie Sierakowickiej Sceny Młodych, zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. Impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 17. W programie: Sierakowicka Scena Młodych - Weź się pokaż, rozpalenie ogniska, występ KZPiT Sierakowice - inscenizacja ścięcia "Kani", koncert Pivnic Band, koncert folk-rockowego zespołu MITRA, plecenie wianków, zabawy dla dzieci, darmowe dmuchańce i ognisko.

Sobótki w Borucinie

Sołtys oraz Rada Sołecka w Borucinie zapraszają wszystkich mieszkańców w sobotę o godz. 18 na zabawę sobótkową. W programie liczne zabawy dla dzieci, konkursy dla dorosłych i zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Imprezę poprowadzi Piotr Szyca.

Niedziela

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Sierakowice

W niedzielę o godz. 12 w Sierakowicach odbędą się zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z jednostek z gminy Sierakowice. Druhowie zmierzą się m.in. ze sztafetą pożarniczą, ćwiczeniem alarmowo-bojowymi i musztrą.

Festyn "Sprawni inaczej są obok nas" w Egiertowie

W niedzielę o godz. 13 w Egiertowie rozpocznie się pełen atrakcji festyn pn. "Sprawni inaczej są obok nas". W programie występ zespołu "Mali Hopowianie", strefa darmowych atrakcji dla dzieci, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, przejażdżki na koniach i kucykach oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.

Zawody strażackie w Przodkowie

W niedzielę o godz. 14 w Przodkowie podziwiać będzie można rywalizację sportowo-pożarniczą druhów z jednostek OSP gminy Przodkowo. Ochotnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak musztra, ćwiczenie alarmowo-bojowe i sztafeta.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.