Przodkowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych będzie miał salę gimnastyczną

wtorek, 18 czerwca 2019 r., 16:18
fot. Longina Templin

Budynek szkoły powstał 20 lat temu, ale do tej pory placówka nie posiadała sali gimnastycznej. To jedyna placówka ponadgimnazjalna w powiecie kartuskim, która nie miała takiego obiektu sportowego. Długo oczekiwana inwestycja wreszcie ruszyła. Na początku kwietnia br. w Starostwie Powiatowy w Kartuzach podpisano umowę z firmą Elwoz na budowę nowego obiektu.

Powierzchnia sali głównej wyniesie 630 metrów kwadratowych. Będzie też zaplecze, winda i trybuny. Dwie dodatkowe mniejsze sale o wymiarach 160 i 85 m kw. mogą być miejscem na zajęcia gimnastyczne i siłownię.

- Kiedy rozpoczęła się tak długo oczekiwana inwestycja odczułem dużą ulgę, podobnie jak uczniowie, wszyscy pracownicy szkoły i rodzice, gdyż będziemy mieli załatwione kilka spraw. Po pierwsze bardzo dobre warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego i zajęć poza szkolnych, gdyż oprócz sali mamy istniejące boisko wielofunkcyjne. Mamy więc obiekt otwarty i kryty. Po drugie będzie bezpiecznej, bo przez całe dwudziestolecie istnienia tej szkoły, uczniowie chodzili na lekcje wychowania fizycznego do hali przodkowskiej Szkoły Podstwowej, za co dziękuję panu wójtowi Andrzejowi Wyrzykowskiemu. Zawsze było ryzyko, bo uczniowie przechodzili na zajęcia kilkaset metrów drogami publicznymi. To oznaczało niebezpieczeństwo komunikacyjne, a także niegodności związane z niekorzystną aurą - powiedział Kazimierz Klas, dyrektor ZSP w Przodkowie.

- Teraz mamy pewność, że za rok o tej porze na ukończeniu będą prace związane z budową sali gimnastycznej. W tym roku będzie stan surowy zamknięty, w przyszłym tylko wykończenie. Sądzę, że w ciągu dwunastu miesięcy sala będzie zbudowana i od 1 września 2020 r. problem braku lokalu będzie rozwiązany. Za to dziękujemy zarządowi powiatu - dodał nasz rozmówca.

Kosztorys całego obiektu wraz z infrastrukturą (odwodnienie, doprowadzenie dróg, ogrzewanie) opiewa na kwotę około 7,5 mln złotych.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.