W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek - rozpoczęły się wakacje

środa, 19 czerwca 2019 r., 12:32
fot. MD-Z

W środowy poranek, po kolejnym roku wytężonej pracy i nauki wreszcie nadszedł czas wakacji. Na ten moment uczniowie czekali cały rok. W szkołach w całej Polsce rozbrzmiał w środę ostatni dzwonek, odbyły się uroczyste akademie, wręczono świadectwa i podziękowano nauczycielom. Z naszym aparatem towarzyszyliśmy w uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniom klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

W środę 4.961.144 uczniów i słuchaczy z ponad 26.601 szkół dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczęło wakacje. W środę uroczyście zakończono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach.

Jak przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej, rok szkolny 2018/2019 był drugim, w którym w szkołach i placówkach obowiązywała zmiana strukturalna i programowa.
Po raz pierwszy absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej obowiązkowo przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Ten rok szkolny był ostatnim, w którym przeprowadzony został egzamin gimnazjalny. Od 1 września 2019 r. w systemie będą funkcjonować tylko ośmioletnie szkoły podstawowe.

W kartuskiej Jedynce odbyły się trzy akademie z okazji zakończenia roku szkolnego. We wtorkowe popołudnie na uroczystej gali pożegnano uczniów klas ósmych i gimnazjum, rok szkolny zakończyli też siódmoklasiści. Z kolei w środowy poranek najpierw świadectwa odebrali najmłodsi uczniowie z klas I-III, a później ich starsi koledzy z klas IV-VI. Podczas ostatniej akademii piękny program artystyczny przygotowała młodzież z klas piątych. Dyrektor Dariusz Zelewski podziękował uczniom i nauczycielom za kolejny wspólny rok, wszystkim życzył udanych,a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.