Żukowo. Pożegnanie z ostatnimi gimnazjalistami i pierwszymi ósmoklasistami

środa, 19 czerwca 2019 r., 16:19
fot. Longina Templin

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza było inne niż poprzednie. Swoją edukację zakończyli bowiem ostatni gimnazjaliści i pierwsi uczniowie klas ósmych. Wszystkich tegorocznych absolwentów opuszczających szkolne mury było 365. Podczas środowej uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody rzeczowe. Uhonorowano też laureatów konkursów ogólnopolskich i powiatowych.

Listy gratulacyjne od burmistrza gminy Żukowo wraz z nagrodą rzeczową otrzymali następujący gimnazjaliści: Filip Dawidowski, Natalia Durkiewicz, Emilia Glazik, Marta Hirsz, Agnieszka Konkol, Aleksandra Smykowska, Jakub Szweda, Kuba Sreberski i Róża Danecka.

Listy gratulacyjne od burmistrza gminy Żukowo wraz z nagrodą rzeczową otrzymali również uczniowie klas ósmych. Są to - Pola Petryńska, Aurelia Tutkowska, Wiktoria Zwolan, Damian Kohnke, Alicja Kuklińska i Julian Łapa.

Listy gratulacyjne burmistrza gminy Żukowo otrzymało 57 gimnazjalistów oraz 31 ósmoklasistów.

Za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce, zdobycie tytułu laureatki i finalistki w wielu konkursach wiedzy tytuł prymusa szkoły otrzymała Marta Hirsz, uczennica klasy IIIA.

- Często byliście widoczni na wszelkiego rodzaju konkursach i to nie tylko na terenie gminy, ale również na arenach powiatu, województwa i kraju. Byliśmy naprawdę dumni jak osiągaliście sukcesy, bo sukces wasz był okupiony wyrzeczeniami, pracą i cierpliwością. Ten sukces był również sukcesem waszych rodziców, opiekunów i nauczycieli, za co bardzo serdecznie wam dziękuję - powiedział burmistrz Wojciech Kankowski.

Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów były też statuetki za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz dyplomy za osiągnięcia sportowe.

- Dziękuję wam drodzy abiturienci, że przez trzy lub dwa lata tworzyliście atmosferę tej szkoły. To wy wraz z nauczycielami zadbaliście o to, że szkoła nie była anonimowa, że w wielu rankingach na szczeblu gminy, powiatu istnieliśmy i to dosyć wysoko, to wy zapracowaliście na dużą liczbę laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych, wiedzy, w zawodach sportowych, w konkursach artystycznych - stwierdziła Mirosława Żołna, dyrektorka szkoły.

- Uczniowie klas ósmych i trzecich jesteście historycznym rocznikiem - klasy trzecie kończą erę gimnazjum, a wy drodzy ósmoklasiści jesteście pierwszym rocznikiem, który po 20-letniej przerwie otworzył ośmioklasowe szkoły podstawowe. Mimo różnicy wieku wchodzicie jednocześnie w świat szkół średnich - dodała.

W części artystycznej wystąpili: Amelia Olszewska, zespół Fermata, Marcelina Białek, Milena Drewing i Natalia Durkiewicz.

Wychowawcami dziewięciu oddziałów gimnazjum byli: Anna Bielecka-Mateja, Joanna Swenda, Aleksandra Kobiela, Justyna Gryczka, Beata Łapa, Danuta Dobosz, Michalina Lis, Tomasz Brzeski i Edyta Dzieniak - Kostrzeńska.

Pieczę nad sześcioma klasami ósmymi miały nauczycielki: Edyta Gełdon, Teresa Pionk, Elżbieta Stormowska, Joanna Jażdżewska, Mariola Aranowska i Agnieszka Wyciszkiewicz.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.