Żukowo. Konkurs Piękna Wieś. Dbałość o posesje zaowocowała nagrodami

środa, 19 czerwca 2019 r., 20:20
fot. Longina Templin

Po raz 26. Odbył się w żukowskiej gminie konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2019". Do rywalizacji stanęło 19 zagród wiejskich rolniczych oraz wsie Borkowo i Glincz. Najwięcej punktów otrzymali, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, Gertruda i Andrzej Walderowie z Sulmina. Miano najładniejszej wsi zdobyło Borkowo. Laureaci odebrali bony towarowe oraz kwiaty.

Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Karczewski, przewodniczący komisji, Janina Ulenberg i Wojciech Kruk przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Gertruda i Andrzej Walder z Sulmina
II miejsce - Roman Ustowski, Mariola i Andrzej Lis i Wioletta Drewing z Glincza
III miejsce - Elżbieta Gruba z Małkowa, Franciszek Młyński z Pępowa, Dominika Ladowska z Tuchomia oraz Danuta i Alojzy Labuda z Banina

Najpiękniejszą wsią w żukowskiej gminie zostało Borkowa. Na II miejscy uplasował się Glincz.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Bogumiła Wandtke z Miszewa, Paweł Brunh z Sulmina, Gabriela Fryauf z Łapina, Stefan Pyszka ze Skrzeszewa, Leszek Groth z Miszewa, Danuta Hasse z Miszewa, Jacek Derra z Małkowa, Wanda Bisewska z Miszewa, Maria Kur z Glincza, Jadwiga Mischke z Glincza i Renata Malek z Glincza.

Burmistrza Wojciech Kankowski pogratulował laureatom konkursu i podziękował im za dbałość o swoje posesje. W ten sposób przyczyniają się oni do tego, że żukowska gmina jest coraz piękniejsza.

- Bardzo się cieszę, że Glincz został doceniony. To zasługa również mieszkańców, którzy zakupują kwiaty i o nie dbają. Dużo osób się w to zaangażowało. Kryteriów w konkursie było sporo. Atutem dla nas było niedawno otwarte boisko wielofunkcyjne oraz nasz staw, wokół którego można spacerować i odpocząć na ławeczkach. Coraz więcej mamy atutów. Myślę, że z roku na rok nasza miejscowość będzie piękniała i mam nadzieję, że kiedyś zostaniemy wyróżnieniu pierwszym miejscem - powiedziała Izabela Małycha, sołtys Glincza.

- W konkursie brałam już udział kilkakrotnie. Co trzeba zrobić, by zająć dobre miejsce? Trzeba dać z siebie dużo miłości i pracy. Kocham wszystkie kwiaty, a mam ich bardzo dużo, m. in. róże, bratki, tulipany, hortensje, lilie, aksamitki, malwy, łubin. Lubię mieć w ogrodzie nasze wiejskie kwiaty. Uważam, że tradycyjne stare odmiany są piękne - dodała Wioletta Drewing z Glincza, która w kategorii zagród wiejskich rolniczych zajęła II miejsce.

O pięknych ogrodach opowiadała Żaneta Rucińska, specjalistka z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Głównym mottem wykładu była dewiza, że liczy się pomysł i nasza kreatywność.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.