Pijany kierowca BMW wjechał w budynek w Tuchomiu

piątek, 21 czerwca 2019 r., 11:51
fot. archiwum

Początek długiego weekendu w powiecie kartuskim rozpoczął się dość spokojnie, choć policjanci zatrzymali już dwoje nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wjechał w budynek na prywatnej posesji w Tuchomiu.

W środę o godz. 11 w Staniszewie policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał peugeotem. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy.

W czwartek około godz. 20, 33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, kierujący BMW uderzył w budynek stojący na prywatnej posesji. Gdy na miejsce przybyli policjanci z Żukowa i sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że ma on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

W trakcie długiego weekendu policjanci prowadzą na drogach wzmożone kontrole. Sprawdzają trzeźwość kierujących, kontrolują prędkość oraz m.in. to, jak przewożone są dzieci.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.