Gmina Żukowo. Przystanie kajakowe otwarte i przetestowane

piątek, 21 czerwca 2019 r., 19:51
fot. nadesłane

Gmina Żukowo oddała do dyspozycji trzy nowe przystanie kajakowe zlokalizowane w miejscowościach: Rutki, Żukowo i Lniska. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach zadania "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". Za nami już także spływ z wykorzystaniem nowych przystani.

Radunią popłynęli między innymi: burmistrz Wojciech Kankowski, radny Rady Miejskiej Paweł Koreń oraz kilkunastu pracowników Urzędu Gminy w Żukowie i mieszkańców gminy.

- Przepłynięcie kajakiem Radunią to nie lada atrakcja nie tylko dla naszych mieszkańców, ale i turystów - mówi burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Przystań w Żukowie zlokalizowana jest w sąsiedztwie Zespołu Klasztornego, z kolei ta w Rutkach położona jest niedaleko elektrowni wodnej. Dzięki nowym przystaniom, pokonywanie tej trasy jest znacznie wygodniejsze.

W przypadku każdej przystani umocniono brzeg Raduni wraz z pochylniami wspomagającymi wodowanie i wynoszenie kajaków z wody. W Lniskach, oprócz przenoski kajakowej, wykonano obiekty małej architektury, takie jak ławki czy ścieżki spacerowe. W Żukowie przy przystani stanęły wiaty wypoczynkowe, plac zabaw i stoliki szachowe. Wykonano także pomost trójpokładowy, stosowne oświetlenie i miejsca parkingowe. W Borkowie przy przystani znajdziemy wiaty wypoczynkowe, oświetlenie, ciągi pieszo - jezdne i miejsca parkingowe. Nie zabrakło również pomostu dwupokładowego.

Łączny koszt trzech inwestycji to ok. 2,3 mln zł., z czego ok. 1,9 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.