Tysiące pasjonatów motoryzacji w Stężycy. Classówka 2019 za nami

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 18:22
fot. AL

Kilkaset samochodów podziwiać można było w weekend w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut. Dwudniowa formuła imprezy sprawiła, że do stężyckiego amfiteatru zawitało kilka tysięcy pasjonatów motoryzacji.

Tegoroczna Classówka była nie lada gratką dla miłośników motoryzacji. Do Stężycy przybyło kilkaset ciekawych maszyn, zarówno z okresu PRL-u, jak i z lat dziewięćdziesiątych oraz współczesne samochody. W stężyckim amfiteatrze podziwiać można było zarówno fiaty 125 i 126p, polonezy, syrenki, nysy, warszawy, trabanty, a także volkswageny golfy, czy t2, popularnie zwany "ogórkiem", a także pojazdy produkcji amerykańskiej rzadko spotykane na polskich drogach.

W imprezie wzięli udział właściciele zabytkowych i oryginalnych pojazdów z różnych zakątków Polski, choć oczywiście największą reprezentację stanowili mieszkańcy Kaszub.

- W classówce biorę udział po raz czwarty. Zdecydowałem się na udział, bo uważam, że to bardzo fajna impreza. Poza tym chciałem też pokazać swój samochód i nawiązać również kontakty z innymi pasjonatami. Taki zlot to świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami, jak również pozyskać informacje dotyczące np. możliwości zakupienia części. Impreza jest na bardzo wysokim poziomie - przyznaje pan Grzegorz, jeden z uczestników imprezy.

Imprezę poprowadzili znani dziennikarze/prezenterzy TVN Turbo: Patryk Mikiciuk, Tomek Burdziakowski z Polskie Porsche, Rafał Jemielita, Jarosław Maznas i Adam Klimek. Wydarzeniu towarzyszył też pokaz strongmanów, Drift Taxi, przejażdżki jeepami, czy nocna zabawa klubowa pod chmurką. W strefie gastronomicznej można było spróbować potraw rodem z PRL - u, a w strefie komputerów z minionej ery pograć np. na Atari. Organizatorzy zadbali także o strefę dla dzieci. Maluchy mogły skorzystać z wielu atrakcji.

Tegoroczną edycję Classsówki zdecydowanie można uznać za udaną. Impreza przyciągnęła liczne grono zarówno właścicieli motoryzacyjnych perełek, jak i fanów motoryzacji.

Relację z pierwszego dnia można obejrzeć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.